16. října 2007 20:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mladou Boleslav vyřadil outsider

TŘINEC Fotbalisté Mladé Boleslavi v Poháru ČMFS skončili. Účastníka hlavní části Poháru UEFA v dnešním osmifinále vyřadil poslední tým druhé ligy Třinec, který doma překvapivě zvítězil 2:1. Favorizovaní hosté vedli gólem Kopice, ale soupeř ve druhém poločase během jediné minuty stav otočil, když se trefil Braziled Rodrigues a Malíř.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v Poháru ČMFS skončili. Účastníka hlavní části Poháru UEFA v dnešním osmifinále vyřadil poslední tým druhé ligy Třinec, který doma překvapivě zvítězil 2:1. Favorizovaní hosté vedli gólem Kopice, ale soupeř ve druhém poločase během jediné minuty stav otočil trefami Brazilce Rodriguese a Malíře.

Středočechům šlo přitom všechno podle plánu. Outsidera usadili rychlým gólem, o který se hlavičkou po Holubově rohu postaral ve 18. minutě Kopic. Fotbalovější Boleslav kontrolovala hru, ale bez větších příležitostí.

Přestávka přinesla výraznou změnu v obrazu hry, a nečekaně ve prospěch Třince. Domácí hru rozhýbali střídající Malíř s Hromadou, kteří měli i prsty v senzačním obratu. Boleslav dlouho držela těšný náskok, pak jí ho během necelé minuty uzmul soupeř.

Střelecky se nejdříve prosadil po spolupráci s Hromadou nebezpečný brazilský útočník Rodrigues a ještě než utichla radost v hledišti, Malíř po odrazu od tyče vrátil do sítě svou předchozí střelu.

Ze šoku se hosté neprobrali. Třinecké přitlačili až v posledních minutách, ale po Rolkově pokusu zasáhl místo gólmana Bruka na brankové čáře Čelůstka a Rajnoch z velkého čtverce vypálil těsně vedle. Na poslední sekundy se do pokutového území domácích vydal i brankář Pižanowski, ale porážku už neodvrátil.

"Ve druhém poločase jsme to hrubě nezvládli. Nechali jsme si dát dva laciné góly a pak už jsme se nedostali do hry," řekl novinářům trenér hostů Zdeněk Ščasný. "Ani první půle nebyla z naší strany nic moc, ale utkání jsme měli pod kontrolou. Přestože jsme hráče o přestávce upozorňovali, že musíme být pořád obezřetní, z nepochopitelných důvodů jsme vypadli ze hry a vyvrcholilo to dvěma góly v naší síti," dodal Ščasný.

čtk, Lidovky

Najdete na Lidovky.cz