Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Dopingový trest hned po debutu. Orelvis „přistál“ kvůli léčbě neplodnosti

Orelvis Martinez v dresu Toronto Blue Jays foto: AP

Dva dny po svém debutu v elitní baseballové lize MLB dostal Orelvis Martínez trest za doping. Dvaadvacetiletý hráč Toronta přijde o 80 zápasů kvůli pozitivnímu testu na klomifen. Tento přípravek slouží k léčbě neplodnosti u žen a mužům pomáhá ke zvýšení hladiny testosteronu.
  7:28

Martínez se v prohlášení omluvil kanadskému klubu i jeho fanouškům. „Dva roky se snažíme s přítelkyní založit rodinu. Před sezonou jsme navštívili reprodukční kliniku v Dominikánské republice a po laboratorních testech nám předepsali léčbu včetně léku, který bohužel obsahuje zakázaný klomifen. Chtěli jsme tu věc udržet v soukromí, dokonce i v rámci rodiny, a věřili jsme lékaři, který nás ujistil, že tato léčba nezahrnuje prostředky na zvýšení výkonu. Byla chyba, že jsem to neřekl týmu ani hráčské asociaci. Přijímám plnou odpovědnost a trest beru,“ uvedl rodák ze Santo Dominga.

Smlouvu s Torontem podepsal už v roce 2018, ale šanci v MLB dostal poprvé v pátečním zápase v Clevelandu.

„Poučím se z toho a v září se na hřiště vrátím,“ dodal Martínez. Přijde zhruba o polovinu peněz. S Blue Jays má smlouvu s minimální mzdou 740 000 dolarů (17 milionů korun) při působení v MLB a 120 000 dolarů (2,8 milionu korun) v nižší soutěži. V letošním roce je už osmým hráčem v lize, který dostal trest za doping.

Autoři: ,

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...