1. června 2014 16:27, aktualizováno  17:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Moje taktika fungovala možná až nad očekávání, radoval se Berdych

Výskok a úder! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výskok a úder! | foto: Reuters

PAŘÍŽ (Od našeho zpravodaje) Podal perfektní výkon. Amerického dlouhána Johna Isnera dokonce přestřílel v počtu es (11 ku 7) a po necelých dvou hodinách mohl Tomáš Berdych oslavit na Roland Garros postup do čtvrtfinále. "Teď pro mě turnaj víceméně začíná," řekl šestý hráč světa.

S osmifinálovým výkonem tedy naprostá spokojenost?
Já jsem byl spokojený každý den. Dnešek není výjimkou.

Co vás potěšilo nejvíc?
Zase jsem si stanovil nějakou taktiku, která fungovala, možná až nad očekávání. O to jsem radši, že se mi to podařilo takhle zvládnout. V každém setu udělat rychle brejk, dobře servírovat, což byly ty hlavní body, které rozhodly. Taky jsem rád, že jsem proti němu nemusel hrát tie-breaky.

Jaká byla vaše taktika?
Hlavní je proti Isnerovi dostat co nejvíc returnů do dvorce. A i když tam bude spoustu míčů, které bude mít nahrané a "zabije" je, tak bylo potřeba vytrvat a být co nejvíc trpělivý. Dostat se do výměn, držet ho za základní čárou, on pak znejistí. Viděl jsem kus zápasu s Robredem a to byl pro něj ideální soupeř, on mu tam hodil zpátky volný míč a čekal, až mu to Isner zabije. To byl plán B: nenechat se přetlačit a nenechat si diktovat od něj hru, to fungovalo.

ČTĚTE O UTKÁNÍ

Isner působil dost otráveně. Všiml jste si toho?
Nedíval jsem se na druhou stranu sítě. Když vám soupeř vezme největší zbraň od začátku, tak člověk není moc pozitivní a moc si nevěří. Isner začínal každý set minus servis, což přitom měla být jeho hlavní zbraň.

Jak si věříte na Gulbise - svého dalšího soupeře?
Samozřejmě, že si věřím. Když vyhrajete pár zápasů, tak se cítíte dobře. Budu připravený a pokusím se zahrát svůj nejlepší tenis. Gulbis výborně servíruje, hraje agresivně od základní čáry, výborně se pohybuje.

Co vám zatím dělá největší radost na turnaji?
V každém zápase je něco, čím ten zápas zvládnu. A proto to zatím jde tak, jak to jde. To je důležité, že i když to třeba není ideální, soupeř hraje dobře, jako třeba ve druhém zápase, tak se mi to daří přebojovat a zvládnout. To je na jednu stranu taky dobré, než aby člověk prošel, odehrál tři sety a najednou přijde někdo, kdo ho zatlačí.

Ondřej Novotný

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.