Sobota 8. května 2021Den vítězství 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Moje vítězství se nepočítá, řekl po souboji s Borgem Lendl

Lendl a Borg na tenisové exhibici v Ostravě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lendl a Borg na tenisové exhibici v Ostravě. | foto: ČTK

OSTRAVA Kdysi býval známý kamennou tváří i nedostatkem smyslu pro humor, ale po včerejší ostravské exhibici hýřil Ivan Lendl (50) elánem idobrou náladou. "Tak to ale bylo vždycky. Jen ti, kteří mě neznali, si mysleli, že nejsem srandista," hájila se tenisová legenda.

Jak jste se cítil, když vám diváci nadšeně tleskali po vítězství nad Björnem Borgem?
Úžasně. Nebyl jsem ale nervózní, stále jsem nezapomněl hrát velké zápasy před početným publikem. Moc jsem si to užil a doufám, že diváci také. Myslím, že se nám to moc povedlo.

Překvapila vás bývalý rival kvalitním výkonem?
Na svůj věk se Björn fantasticky pohyboval. Hlavně jsem byl rád, že jsem ho poznal jako člověka. Je mi velice sympatický a rád s ním co nejdřív znovu změřím síly.

Potěšilo vás vítězství? Porazil jste ho teprve potřetí...
Vy to berete moc vážně. Tady se to prostě nepočítá, nešlo o soutěžní zápas. Hráli jsme sice naplno, ale výsledek nebyl důležitý. Hlavní bylo lidi pobavit a ukázat jim, co v nás pořád je.

Byl to nejlepší zápas, jaký jste odehrál od návratu k tenisu?
To bych neřekl. Potěšilo mě, že mi konečně šel servis. Pomalu si zvykám na nové rakety, nejvíc mi totiž vyhovovaly dřevěné. Některé věci jsem ale v předchozích exhibicích řešil lépe.

I se čtyřhrou jste absolvoval tři sety. Nejste unavený?
Během zápasu jsem se cítil svěže, ale brzy budu ztuhlý. V letadle do Ameriky pak budu určitě kňučet bolestí. Kvůli problémům se zády jsem dlouho nechtěl hrát, ale tentokrát mi to vůbec nevadí. Za tak povedenou akci to stálo.

Nebude vám v letadle smutno, že máte návštěvu v Česku za sebou?
Užil jsem si v Ostravě moc fajn týden a budu se těšit na příště. Už totiž přemýšlím, kdy se v Česku ukážu příště. Zatím ale nemám konkrétní plán.

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottovu honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Peklo s problémovým sousedem. Nové právní úpravy umožňují se ho zbavit

Komplikované soužití. Dům v plzeňské Farského ulici, v němž lidé žijí se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výhrůžky, smrad i oheň. Obyvatelé plzeňského „domu hrůzy“ se rozhodli jednat. A využít přitom nové právní možnosti....