22. července 2018 20:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Molinari jako první Ital ovládl golfový major, Woods po slibném úvodu končí šestý

Francesco Molinari vyhrál jako první Ital golfový Major | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francesco Molinari vyhrál jako první Ital golfový Major | foto: ČTK

Angus Golfista Francesco Molinari vyhrál British Open a postaral se o první italský triumf na turnaji kategorie major. Dal osm ran pod par a zvítězil s náskokem dvou úderů před čtveřicí soupeřů. V posledním kole se na chvíli ocitl ve vedení i věhlasný Američan Tiger Woods, nakonec ale obsadil šesté místo.

Pětatřicetiletý Molinari byl loni druhý na PGA Championship, avšak na hřišti ve skotském Carnoustie se rozjížděl jen velmi zvolna. Po polovině soutěže měl na kontě par, ale v sobotu zahrál -6 a vyhoupl se na páté místo.

Na vedoucí trojici sice ztrácel tři údery, ale Američané Jordan Spieth, Xander Schauffele ani Kevin Kisner závěrečné kolo nezvládli. Schauffele i Kisner zahráli tři rány nad par, obhájce titulu Spieth měl dokonce +5, zatímco Molinariho vynesly dva údery pod par do čela.

Tiger Woods v posledním kole britského majoru dokonce i vedl, nakonec ale...

Tiger Woods v posledním kole britského majoru dokonce i vedl, nakonec ale skončil na šestém místě

Vedle slavného Klaretového džbánu si za prvenství odnesl 1,89 milionu dolarů, v přepočtu 41,7 milionu korun. „Francesco hrál dneska úžasně,“ uznal i Woods. O druhé místo se s Kisnerem a Schauffelem podělili Angličan Justin Rose a Rory McIlroy ze Severního Irska.

ČTK