7. března 2014 8:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Moravec: Olympiáda z nás vysála energii, to se musí někde projevit

Ondřej Moravec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Moravec. | foto: MAFRA - Michal Sváček

PRAHA Zažil olympiádu snů a přivezl si z ní tři medaile. Opojné chvíle, které prožil Ondřej Moravec v Soči, už nemůže letos v žádném závodě překonat. Ale sezona nekončí. Třináct dnů po posledním startu na hrách oblékl opět startovní číslo.

"To oblékání čísla mi ještě šlo dobře," směje se Moravec po 26. místě v pohárovém sprintu v Pokljuce. "Ale při závodě to pak bylo horší."

Na střelnici i na trati?
Podmínky na střelnici nebyly vůbec lehké, i když já je měl ještě relativně dobré, minimálně na ležák. Ten mě mrzí hodně, ta chyba tam byla zbytečná.

A stav těla na trati?
Dneska to bolelo fakt fest. Říkal mi i Nor Svendsen, který dopadl ještě hůř než já, že je totálně hotovej. Ty olympijské medaile něco stojí, vysály z nás energii. Neodpočíval jsem a netrénoval, jak bych měl. To se někde musí projevit.

Navíc k olympiádě bylo předtím nasměrované veškeré vaše úsilí. 
To určitě hraje roli. Každý si tam hrábnul a vyšťavil se. Fyzicky jsem na tom teď byl mnohem hůř než loni po mistrovství světa v Novém Městě. Je to o tom, jak kdo stihl za týden zregenerovat. Kdo dělal, co měl, určitě se to dnes projevilo. Ale nechci si stěžovat, že jsem musel absolvovat nějaké poolympijské akce. Martin Fourcade si tři dny plnil v Paříži sponzorské povinnosti a stejně dneska jel výborně. Dalo se to skloubit. Spíš byl trochu problém, že u nás nebylo pořádně kde trénovat. Ale ani na to se vlastně nikdo neptá.

Ondřej Moravec ve vytrvalostním závodě.

Kde jste trénoval?
Do čtvrtka jsem měl nějaké ty společenské akce, v pátek jsem odjel na dva dny do Nového Města. Pak jsem se vrátil domů a v neděli jsme z Jablonce vyráželi do Pokljuky. Ale i kdybych měl větší prostor na trénink, moc bych na něj fyzicky neměl, to je fakt. Vážně jsem byl po Soči dost vyšťavenej. Prostě jsem udělal, co jsem za dané situace mohl.

Ve Světovém poháru jste celkově dvanáctý. Boj o první desítku bude vašim cílem ve zbytku sezony?
Určitě. Rozhodně nijak neházím flintu do žita. Ale v tuhle chvíli ani není žádoucí počítat body a stresovat se tím. To budu dělat až při finále v Oslu - tedy pokud se mi nebude dařit až tak, že už to vůbec nebudu muset řešit.

Postupně byste se měl zase rozzávodit, ne?
V to pevně doufám. Navíc v minulosti jsem míval v Pokljuce vždycky první závod slabší a pak mi to tady šlo líp a líp. Snad to bude takové i tentokrát a opravdu se rozzávodím. I když podmínky tomu nenahrávají, je tu teplo, ten sníh je těžký, pomalý a moc to nejede.

Tomáš Macek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!