Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Motocyklista Kornfeil vybojoval skvělou jízdou sedmé místo

Sport

  12:19
JEREZ - Jakub Kornfeil obsadil sedmé místo v GP Španělska silničních motocyklů třídy do 125 ccm a v Jerezu zaznamenal druhý nejlepší výsledek kariéry. Stále ještě sedmnáctiletý český jezdec tak získal první body do letošního hodnocení mistrovství světa.

Jakub Kornfeil. foto: ČTK

VC Španělska v Jerezu

Do 125 ccm:
1. Terol (Šp./Aprilia) 44:50,646,
2. Folger (Něm./Aprilia) -17,446,
3. Zarco (Fr./Derbi) -23,955,
----
7. Kornfeil (ČR/Aprilia) -54,920.

Průběžné pořadí MS
(po 2 ze 17 závodů):
1. Terol 50 b.,
2. Folger 31,
3. Cortese 30,
-----
10. Kornfeil 9.

Lépe skončil Kornfeil pouze loni na domácí trati v Brně, tam obsadil pátou příčku. Výsledkem z Jerezu si navíc spravil chuť po nevydařeném úvodním závodu v Kataru, který dokončil až jako třiadvacátý. Ve Španělsku dnes se svou aprilií startoval až z páté řady, pomalu se ale prokousával vpřed. V polovině závodu bojoval ve skupince o umístění na začátku druhé desítky, velké drama však poté přišlo shůry.

Drobný déšť činil řadě jezdců velké problémy a jejich motocykly často končily v kačírku. Kornfeil si naopak svou pozici neustále vylepšoval a nakonec finišoval osamocen na sedmém místě.

Z vítězství se radoval stejně jako v Kataru domácí Nicolás Terol, jemuž usnadnil pozici další Španěl Hector Faubel. Ten v posledním kole upadl a dramatický souboj o prvenství se tak rozhodl několik zatáček před cílem. S poškozeným motocyklem si Faubel poté dojel alespoň pro body za 11. místo.

Autor: