2. listopadu 2018 8:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Motokrosoví gladiátoři se vrací do Prahy. V O2 areně budou létat sněžné skútry i Harley-Davidson

Volt. Jeden z nejtěžších triků ve freestyle motokrosu v podání Libora Podmola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volt. Jeden z nejtěžších triků ve freestyle motokrosu v podání Libora Podmola. | foto: Archiv Libora Podmola

PRAHA Do Prahy se opět po roce vrátí létající gladiátoři. Libeňská O2 arena přivítá v sobotu 3. listopadu freestyle motokrosovou show FMX Gladiator Games. Chybět nebudou elitní tuzemští závodníci Libor Podmol, Petr Pilát nebo Martin Koreň.

Salta na čtyřkolkách či sněžných skútrech, burácející motory, spálené pneumatiky a ohnivá představení. Tak vypadaly FMX Gladiator Games v uplynulých letech. Nejstarší freestyle motokrosová akce v Evropě s pověstí jedné z nejlepších světových show svého druhu se v sobotu uskuteční již poosmnácté.

Diváci v naplněné hale se podle organizátorů mohou těšit na dechberoucí kousky, kdy vzduchem budou létat nejen motokrosové motorky a sněžné skútry, ale i auto nebo stroje Harley-Davidson. Šílené triky předvedou špičkoví čeští závodníci, jako jsou bratři Podmolové Libor a Filip, Petr Pilár, Martin Koreň nebo Matěj Česák. Dorazí i esa světové freestyle motokrosové scény. Mezi nimi třeba Luc Ackerman, Remi Bizouard, Daniel Bodin, Jason Cesco či Edgar Torronteras.

Libor Podmol na loňských FMX Gladiator Games v pražské O2 Aréně.
Libor Podmol na závodech.

„Každý rok se snažíme vybírat jezdce, kteří mají publiku co nabídnout, mají za sebou řadu vítězství ze světových soutěží, ale zároveň o nich víme, že jsou týmoví hráči a do koncepce FMX Gladiator Games skvěle zapadnou,“ uvedl Martin Koreň, jenž se zároveň podílí na přípravě a dramaturgii akce.

Jaké to je skočit salto s Liborem Podmolem? Podívejte se.

„Přece jen, naše show je hodně o souhře, komunikaci a týmu a zvlášť pro 18. ročník jsme se snažili vybrat ty z našeho pohledu nejzajímavější, které máme ověřené a víme, že se na ně a jejich profesionalitu můžeme maximálně spolehnout,“ dodal.

Návštěvníci budou mít rovněž možnost nahlédnout do zákulisí akce, prozkoumat skokanské rampy a vyfotit se se samotnými jezdci. Vstupenky jsou stále k dispozici na serveru Ticketportal.cz. Začínají na 990 korunách.

rsaRobert Sattler

Najdete na Lidovky.cz