7. srpna 2018 7:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Motoristická trojkoruna je pro Alonsa velké lákadlo, říká šéf stáje McLaren

Zklamaný pilot McLarenu Fernando Alonso. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaný pilot McLarenu Fernando Alonso. | foto: ČTK/AP

MONAKO/PRAHA Šéf stáje McLaren Zac Brown je toho názoru, že pro Fernanda Alonsa by šance uspět v seriálu IndyCar byla daleko lepší, než trpět v seriálu Formule 1. Alonso musí oznámit rozhodnutí o své budoucnosti, a spíše se čeká, zda svou kariéru ukončí už nyní.

Alonso se už pět let nedočkal vítězství ve Formuli 1, navíc jeho přesun do McLarenu nepřišel ve vhodnou dobu, protože motory Honda byly mimořádně poruchové a konkurenci nedostačující, podobně na tom jsou i motory značky Renault.

Samotný Alonso by přesun do IndyCar určitě uvítal. Potřebuje totiž vyhrát závod 500 mil Indianapolis, aby se stal členem elitního společenství – Motoristické trojkoruny.

Do té se řadí každý jezdec, který vyhrál závod 24 hodin LeMans, Velkou cenu Monaka ve Formuli 1 a právě 500 mil Indy. Zatím se to povedlo jen Grahamu Hillovi, výhru z Monaka a Indianapolis má Juan Pablo Montoya, kterému tedy chybí jen 24 hodin LeMans.

„Myslím si, že kdybychom byli více konkurenceschopní, určitě by zůstal ve Formuli 1,“ krčí rameny Brown. „Má rád výzvy. Momentálně největší výzvou je pro něj Motoristická trojkoruna,“ říká.

Klíčem v rozhodnutí pro Alonsa může být, zda McLaren pošle do seriálu IndyCar svůj tým v roce 2019. To právě trochu znejisťuje Michaela Andrettiho, jehož tým je s McLarenem spojován. Ten oznámil, že rozhodnutí musí padnout v nejbližší době.

Jan Krejcar, Lidovky.cz