Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Možný vítěz Tour Andy Schleck se Contadora zastal. Je to šílené, tvrdí

Sport

  15:54
GEELONG - Lucemburský cyklista Andy Schleck se zastal z dopingu obviněného Alberta Contadora, se kterým prohrál souboj o titul na Tour de France. Podporu španělskému cyklistovi vyjádřil také stříbrný medailista z časovky na právě probíhajícím mistrovství světa v Austrálii David Millar.

Tour de France (Alberto Contador a Andy Schleck) foto: Reuters

"Je to šílený den pro cyklistiku," citovala agentura AP Schlecka, který na Tour skončil druhý 39 sekund za Contadorem. "Četl jsem o tom v novinách. Doufám, že je nevinný a dostane šanci se obhájit," uvedl.

DÁLE ČTĚTE

"Myslím, že je to hodně přitažené za vlasy. Jde o malé množství a byl to test při dni volna," přidal Millar, který sám dostal před šesti lety dvouletý trest za doping. "Prostě to nedává smysl, vždyť by se to muselo projevit u jiných kontrol. A Alberto jako lídr byl testován každý den," prohlásil.

"V cyklistice máme tvrdá pravidla a naneštěstí kvůli minulosti našeho sportu vždycky vidíme vždy ten nejhorší možný scénář. Myslím, že Alberta teď trochu předhodili žralokům," řekl. Mistr světa v časovce Fabian Cancellara prohlásil, že by chtěl nejprve slyšet také Contadorovu verzi příběhu. Zdrženlivý byl i Australan Cadel Evans, který před třemi lety skončil za Španělem na Tour druhý. "Počkám si na konečnou analýzu," uvedl.

Zprávy o Contadorově údajném dopingu zastihly na mistrovství v Austrálii také Floyda Landise. Americký cyklista, který kvůli užívání zakázaných látek přišel o triumf z Tour v roce 2006, před šampionátem vystupoval na konferenci o dopingu.

"Když jsme se to dozvěděli, zrovna jsme snídali a bylo nám z toho smutno," řekl Martin Hardie, který konferenci organizoval. "Floydovi bylo Alberta líto, protože ten že teď bude velmi těžce bránit. Bez ohledu na to, jak se celá věc skutečně odehrála," poznamenal.

Autor: