Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mrzí nás, že to není medaile, litovaly basketbalistkly

Sport

  21:36
LONDŽ - Hořkost zavládla mezi českými basketbalistkami po dnešní porážce s Francií 56:63 v boji o třetí místo na mistrovství Evropy. Prohra je mrzela o to víc, že cítily, že obhájkyně titulu nehrají v nejlepší formě a že byly k poražení.

Ilona Burgrová bojuje o míč s Francouzkou Isabelle Yacoubou-Dehoui foto: ČTK

"Jsme zklamané, protože Francouzky nehrály svůj nejlepší basket. Měly jsme na ně, ale ve správnou chvíli jim tam spadlo pár střel. To je posadilo na koně a už si to nenechaly vzít," litovala rozehrávačka Kateřina Bartoňová. "Rozhodně byly k poražení, my hrály lépe, ale ony to nakonec urvaly," dodala.

Podobného názoru byla i její spoluhráčka z USK Praha Eva Vítečková. "Samozřejmě jsme smutné, protože jsme to měly dobře rozehrané. Měly jsme je na lopatkách. Ale ony potvrdily, že jsou velmi silný soupeř, a nezlomily se," řekla autorka třinácti bodů.

O ME baskatbalistek čtěte více

Smolná porážka se také podepsala pod to, jak hráčky hodnotí své vystoupení na turnaji. Splnily sice cíl v podobě postupu do kvalifikace na olympijské hry, ale zároveň cítí, že k absolutní spokojenosti chyběl jeden krok.

"Zakončit turnaj dvěma porážkami není to, co jsme si představovaly. Ale pokud se podívám na celý turnaj, tak jsme snad předváděly dobrý basketbal. Kdyby nám někdo před turnajem řekl, jak dopadneme, tak bychom si klepaly na čelo. Teď je to sice zklamání, ale musíme být na sebe pyšné," tvrdila pivotka Ilona Burgrová.

Podle Vítečkové je hlavní, že se povedlo splnit postupový cíl. "Je škoda, že ta třešinka v podobě medaile nedopadla. Ale jeli jsme sem s tím, že chceme postoupit na olympiádu. Hodně lidí nám nevěřilo, že to dokážeme, ale nám se to povedlo," uvedla Vítečková. "Na druhou stranu nás ale mrzí, že jsme tak dobře rozehraný turnaj nedotáhly do lepšího konce a že to nezacinkalo," dodala.

Možná největší zklamání cítila druhá nejmladší hráčka týmu Bartoňová, pro kterou šlo o první velkou akci. "Nevím, jestli je někdo spokojený se čtvrtým místem. Jestli je, tak ať je, ale měly jsme tu na víc. Já chtěla medaili," řekla Bartoňová.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat