28. června 2008 12:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

MS v Liberci řídí manažer Neumannové

Kateřina mezi maskoty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina mezi maskoty. | foto: ČTK

LIBEREC Mistovství světa v klasickém lyžování v Liberci řídí oficiálně Josef Jindra. Uvádí se to v dopise prezidentky akce Kateřiny Neumannové, který rozeslala svým podřízeným v organizačním výboru.

Podle serveru Týden.cz by měl manažer Jindra Neumannovou zastupovat v době její nepřítomnosti.

"Pan Josef Jindra mě zastupuje a uděluje souhlas ve všech věcech obchodních, organizačních a administrativních celého vnitřního chodu organizačního výboru." píše se v dopisu.

Při jmenování Kateřiny Neumannové do funkce prezidentky výboru Liberec 2009 přitom ex-ministryně Dana Kuchtová, iniciátorka odvolání předchozího šéfa Romana Kumpošta tvrdila: "Manažer Jindra ani společnost Kentaura se na organizaci mistrovství světa podílet nebudou."

Slib tak splněn nebyl a naplnili se obavy, které byly při odvolání Kumpošta vzneseny, tedy že jde jen o vliv při nakládání s milónovými částkami ze státního rozpočtu.

Lidovky.cz

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
59:08
Oddechový čas pro Kanadu.
59:08
Finové se netakticky osvobozují za cenu icingu.
59:02
Reinhartova střela sražena vedle.

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?