Murray je novou světovou dvojkou. Ovládl finále turnaje v Miami

20:38
MIAMI - Britský tenista Andy Murray otočil finále turnaje v Miami se Španělem Davidem Ferrerem a získal 26. titul v kariéře. Vítězství 2:6, 6:4 a 7:6 mu zajistilo posun na druhé místo světového žebříčku před Švýcara Rogera Federera.

Andy Murray foto: Reuters

Olympijský vítěz Murray dosud na turnaji zatím ztratil jediný set, ve finále si ale rychle bilanci zhoršil. V první sadě hned v úvodu přišel dvakrát o podání, Španěla pustil do vedení 4:0 a to už stačil jen zkorigovat na 2:6.

Ferrer, který se mohl stát prvním španělským vítězem turnaje, byl na koni i v druhé sadě, když v závěru vybojoval důležitý brejk a srovnal na 4:4. Jenže v následujících hrách uhrál shodně jen po jednom fiftýnu a prohrál 4:6.

V závěrečné sadě vyčerpaní tenisté ztráceli svá podání až do stavu 3:3 a nakonec předvedli hned osm brejků. Murray v závěru nedokázal potvrdit vedení 5:4 a ve dvanáctém gamu ztratil náskok 40:15. Jenže se štěstím odvrátil mečbol a v tie-break ovládl dominantním výkonem 7:1.

Hráči strávili na rozpáleném tvrdém kurtu 165 minut a v závěru se kvůli únavě často opírali o rakety. Španěl si zhoršil bilanci vzájemných utkání s Murraym na 5:7, ale přesto se posune v pořadí ATP na čtvrtou pozici před krajana Rafaela Nadala.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...