10. července 2019 11:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Williamsová: Musela jsem chodit na terapii. Měli mě za šílence, přitom u mužů se emoce berou jako projev síly

Po prohře ve finále US Open 2018 s Naomi Ósakaovou cítí Serena Williamsová stále vztek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po prohře ve finále US Open 2018 s Naomi Ósakaovou cítí Serena Williamsová stále vztek. | foto: ČTK

LONDÝN Serena Williamsová přiznala, že po porážce ve finále loňského US Open, v němž s ní cloumaly emoce, začala docházet na terapii.

Američanka, kterou ve wimbledonském semifinále čeká duel s Barborou Strýcovou, ve sloupku pro módní magazín Harper’s Bazaar uvedla, že se později za svůj výbuch své tehdejší přemožitelce Japonce Naomi Ósakaové omluvila.

Majitelka 23 grandslamových titulů se ve finále hádala s rozhodčím a mimo jiné ho nazvala lhářem a zlodějem kvůli tomu, že jí udělil trestný fiftýn a pak i game. 

A přestože později uznala s ohledem na soupeřku svou chybu, stále se cítí být obětí sexismu.

„Nemohla jsem z ní (Ósakaové) mít větší radost. Ale co se mě týče, cítila jsem se poražená a znevážená,“ napsala. 

Wimbledon, mix: Serena Williamsová a Andy Murray se radují z vítězství ve 2....
Wimbledon, mix: Serena Williamsová a Andy Murray slaví zisk míčku.

„Čím to je, že když se ženy rozčílí, dostanou nálepku ‚emocionální, šílená, iracionální‘, ale když se to stane muži, každý je vidí jako vášnivé a silné,“ podivovala se.

Na terapii prý hledala odpovědi. „A přestože jsem cítila, že dělám pokroky, nebyla jsem připravena vzít znovu raketu do ruky,“ uvedla. 

„Nakonec jsem zjistila, že je jediný způsob, jak se můžu pohnout dál. Nastal čas, abych se omluvila té osobě, která si to nejvíc zasloužila,“ dodala.

Jednadvacetiletá Japonka, která slavnostní ceremoniál po vyhrocené atmosféře na kurtu proplakala, prý její omluvu přijala. „Když mi přišla od Naomi odpověď, tekly mi po tvářích slzy,“ uvedla Williamsová. 

„Lidé často zaměňují vztek za sílu, protože mezi nimi nedokážou rozlišovat. Nikdo se nedokáže postavit sám za sebe jako ty, musíš dál razit cestu,“ citovala z její odpovědi.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.