Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Musíme se vyvarovat strachu

Sport

  10:38
LONDÝN - Říká, že jde o další zápas za odměnu. Z dnešního vystoupení na stadionu Arsenalu by si ale Martin Vaniak (36) rád přivezl příznivější výslužku než ze Sevilly. Tam brankář Slavie před třemi týdny lovil míč ze sítě hned čtyřikrát.

Čím se bude lišit utkání v Seville a na Arsenalu?

Věřím, že budeme hrát bez bázně. V Seville jsme viděli, že nás strach zbytečně limituje. Musíme se ho vyvarovat a snad to bude vypadat jinak. Porážka ve Španělsku nám pomohla si to uvědomit.

Budete se snažit před sebou usměrňovat obránce?

Jen jestli to půjde. Pokud bude vyprodáno, možná mě nebudou vůbec slyšet. Někdy jsou navíc tolik zažraní do hry, že ani slyšet nemůžou.

Nemáte přesto obavy, že budete muset strávit další gólový příděl?

Strach je vždycky. Nezáleží na tom, jestli jde o poháry nebo českou ligu. Udělat dobrý výsledek na Arsenalu je přání každého slávisty. Z každé porážky, jako byla ta v Seville, se přece nemusíme vzpamatovat tak snadno, jako se nám to povedlo tentokrát.

Připravujete se na perné chvíle, kdy vás soupeř zasype množstvím střel?

Pokud se Arsenalu bude dařit jako v sobotu s Boltonem, tak třeba celou půli nevystřelí na branku. Pokusíme se, aby to vypadalo podobně.

O víkendu vás Arsenal tedy příliš nevyděsil?

První půle se mi vůbec nelíbila. V Česku by nás za takový výkon diváci asi vypískali. Po přestávce byla kvalita Arsenalu jednoznačně vidět. Dokázal si s obranou soupeře poradit a zaslouženě vyhrál.

Jak moc zvyšuje sílu Arsenalu skutečnost, jestli se v jeho sestavě objeví Tomáš Rosický?

Nevím jistě, jestli bude připravený. Pokud ano, tak to pro něj bude velmi motivující. Vzpomínám si, jak jsem ho viděl hrát ještě za Dortmund proti Liberci. Bylo to na něm hodně znát, že nastoupil proti českému klubu. Teď to bude umocněné tím, že je bývalý sparťan. Bude chtít dokázat ještě víc.

Můžete možná kalkulovat s tím, že vás domácí tým, plný hvězd, podcení?

Co si budeme namlouvat, určitě nás nebudou brát jako Manchester United nebo Sevillu. Možná budou uvolněnější. Toho bychom mohli využít.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!