Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší letošní výsledek, přesto šesté místo biatlonové štafety mrzí

Sport

  15:40
RUHPOLDING/PRAHA - Začalo to tak nadějně - Michal Krčmář zajel skvělý první úsek a předával s nepatrnou ztrátou na první místo. Jenže čtyři chyby Michala Šlesingra a tři zaváhání Jaroslava Soukupa českou štafetu z úplného čela srazily. Přesto je konečné šesté místo jejím dosud nejlepším výsledkem v letošní sezoně. Vyhráli Norové.

Biatlonista Michal Šlesingr obsadil třetí místo. foto: ČTK

Češi zajeli dva skvělé úseky - a dva o něco slabší. Michal Krčmář na prvním i Ondřej Moravec na čtvrtém si vedli excelentně, Michala Šlesingra a Jaroslava Soukupa bohužel zdrželo dobíjení na střelnici.

Přesto dojeli Češi v německém Ruhpoldingu šestí se ztrátou půl minuty na čelo, což je velmi slušný výsledek. „Byl to velice povedený výkon, není komu co vytknout,“ řekl šéftrenér Ondřej Rybář v rozhovoru pro Českou televizi. „Možná nějaké dobíjení nemuselo být, ale konkurence je vyrovnaná.“

Štafetu skvěle rozjel Krčmář, nešťastník z Oberhofu, po jehož mizerném prvním úseku před týdnem Češi předčasně odstoupili. Tentokrát své zaváhání dokonale napravil - střílel čistě, výborně běžel a předával na druhém místě, těsně za vedoucími Američany.

Na druhém úseku však selhal Michal Šlesingr. Muž, kterému se naopak v Oberhofu dařilo obstojně, zaváhal zejména při střelbě vestoje. Zatímco jeho konkurenti odjížděli, on třikrát minul - a vedení se ztrácelo.

Šlesingr předával Jaroslavu Soukupovi na pátém místě se ztrátou 49,8 vteřin. Ani na třetím úseku se ale Čechům nevyhnuly chyby. Soukup minul jednou vleže, dvakrát vestoje, běžel však solidně a páté místo udržel.

Na posledním úseku se rozzuřil boj elitních biatlonistů. Ondřej Moravec statečně držel krok s bleskově střílejícím Rakušanem Ederem i Francouzem Fourcadem, lídrem Světového poháru. Poslední střelbu však oba konkurenti zvládli o něco rychleji a Moravec už jejich náskok nestáhnul.

„Ondra to měl těžké, ale vedl si super. I Michal Krčmář zaslouží ohromnou pochvalu, první úsek byl na jedničku podtrženou,“ těšilo Rybáře.

Do zlaté euforie žen je daleko, přesto Češi zažili v Ruhpoldingu příjemnou vzpruhu.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Norsko (Björndalen, Bjöntegaard, J. T. Bö, Svendsen) 1:09:42,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -4,6 (0+4), 3. Rusko (Garaničev, Lapšin, Volkov, Šipulin) -8,4 (0+8), 4. Francie -23,8 (1+5), 5. Rakousko -24,5 (1+8), 6. Česko (Krčmář, Šlesingr, Soukup, Moravec) -30,8 (0+7).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!