2. června 2015 17:49, aktualizováno  18:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rozpadající se Roland Garros? Na tenisové diváky se zřítil panel s ostny proti holubům

Diváci pomáhají odstranit panel, který na ně spadl na kurtu Philippa Chartriera... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diváci pomáhají odstranit panel, který na ně spadl na kurtu Philippa Chartriera... | foto: Reuters

PAŘÍŽ Neočekávaná nepříjemnost potkala část diváků během čtvrtfinálového zápasu Roland Garros mezi Francouzem Tsongou a Japoncem Nišikorim. Z vršku ochozů centrálního kurtu Philippa Chartriera se přímo do publika zřítil kovový panel a tři fanoušky lehce zranil.

Rozhodčí zápas přerušil a během čtyřicetiminutové pauzy dělníci trosky odstranili a zkontrolovali zbývající díly. Diváci se poté mohli vrátit i do sektoru, který byl nejprve z bezpečnostních důvodů evakuován.

„Panel větší než postel a spadl z obří obrazovky v rohu kurtu,“ popisuje situaci web The Washington Post.

Lékaři ošetřují jednoho z diváků, na kterého kovový panel spadl.

Lékaři ošetřují jednoho z diváků, na kterého kovový panel spadl.

Krycí panel s ostny proti holubům zřejmě uvolnil silný poryv větru a dílec se snesl z terasy u komentátorských boxů mezi diváky. Jeden ze zasažených fanoušků utrpěl zřejmě zranění pravého zápěstí, celkem nakonec potřebovali ošetření tři diváci.

Zápas domácího Tsongy s japonským tenistou Nišikorim byl přerušen za stavu 6:1, 5:2 pro Francouze nejprve na deset minut a hráči odešli do šaten. Rozhodčí poté oznámil, že se pauza na nutné úpravy protáhne o dalších asi 15 minut, znovu hrát se začalo po 40 minutách. 

Na slavný tenisový areál se přitom kvůli zastaralému technickému stavu valí kritické poznámky rok co rok. Bude tato příhoda, která naštěstí neskončila tragicky, konečně signálem k potřebné rekonstrukci?

ČTK, mjkMartin Křížek

Najdete na Lidovky.cz