13. ledna 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Na naší hře nebylo v pořádku vůbec nic, soptil házenkář Jícha

Filip Jícha z ČR (uprostřed) a Markus Wagesreiter (vlevo) a Maximilian Herrmann z Rakouska. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Filip Jícha z ČR (uprostřed) a Markus Wagesreiter (vlevo) a Maximilian Herrmann z Rakouska. | foto: ČTK

Takový výsledek čekal jen málokdo: desetibranková porážka od Rakouska, to je resumé premiéry českých házenkářů na mistrovství Evropy. "Nebudeme mít lehké spaní," uznal kapitán Filip Jícha po duelu, který jím vedené mužstvo prohrálo 20:30. Další utkání čeká Česko v úterý - proti Makedonii už házenkáři musí zvítězit, chtějí-li postoupit ze skupiny.

Drsná lekce. Ale všemu ještě není konec. Takové jsou reakce Filipa Jíchy na hrubě nepovedený výkon českého týmu proti Rakousku. "Byla to krutá škola, dneska nebylo na naší hře optimálního vůbec nic," řekl jasně. Desetibrankové prohry si všiml i oficiální web turnaje, jenž píše o "prvním velkém šoku".

Zároveň však Jícha připomenul předminulé mistrovství Evropy (paradoxně se hrálo zrovna v Rakousku), které tehdy Češi zahájili ještě hůř, v roce 2010 prohráli se Španělskem 25:37. "Pak jsme podlehli i Francii, přesto to nakonec byl povedený šampionát," připomíná Jícha. Minule v Srbsku v roce 2012 zase Češi začali vítězně - a s turnajem loučili už po základní skupině...

To vše ale nemůže přebít špatný dojem z české hry. "Většina zápasu se mi vůbec nelíbila. Viděl jsem úplně jiný mančaft než v přípravě i než obecně v posledním půlroce," netajil se brankář Petr Štochl, který kvůli zranění chytal jen v první půli. "Náš výkon a naše nasazení si nedovedu přesně vysvětlit."

České šance byly slušné snad jen v první čtvrthodině. "Pro mě bylo hlavním zlomem, že jsme za stavu 5:3 pro nás nevyužili dvojnásobného oslabení Rakouska a tímhle sami soupeře postavili na nohy," prohlásil Jaroslav Hudeček, jeden z českých trenérů: "Pak se náš výkon začal propadat."

Další program? V pondělí je v Herningu volný den, v úterý přijde klíčový duel proti Makedonii. "Zvednout hlavy i po takovém zápase jde, už se nám to povedlo. Ale tohle jsou přesně naše výpadky, které si na podobných akcích prostě nemůžeme dovolit," štvalo Štochla. "Musíme si všechno zanalyzovat a na Makedonce v úterý vlítnout," dodal kapitán Jícha. "Musíme jít dál."

Miroslav Němý

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?