2. srpna 2015 12:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kde udělali soudruzi chybu? Na plavecké rozhodčí v Kazani pršelo

Plavání (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plavání (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

KAZAŇ Závěrečný den soutěží v synchronizovaném plavání na mistrovství světa v Kazani provázely problémy. Kvůli dešťovým kapkám, jež propustila dočasná střecha fotbalového stadionu, si musela část rozhodčích obléci pláštěnky a vzít si deštníky. Vítězné ruské závodnice zase čelily technickým problémům s podvodními reproduktory.

Mistrovství světa, kde se v neděli začne závodit v plaveckých bazénových disciplínách, se koná na fotbalovém stadionu. V něm byly vybudovány dva bazény, dočasné tribuny pro 12.000 diváků a byl zastřešen.

Přes střechu nicméně částečně pronikala voda a sedm z dvanácti rozhodčích, kteří hodnotili program na jedné straně bazénu, sledovalo soutěž vybaveno pláštěnkami a černými deštníky.

Pro samotné závodnice nepředstavoval déšť problém. „Počasí nám nevadilo, i když byla při čekání na start docela zima,“ řekla členka vítězného ruského týmu Alexandra Packevičová. Na chlad si stěžovaly například také Kanaďanky.

Desetičlenné ruské družstvo vyhrálo dnešní kombinaci po suverénním výkonu i přesto, že akvabely pod vodou neslyšely hudbu, na kterou měly cvičit. 

„Byly jsme v šoku. Slyšely jsme jen nějaké praskání a ne hudbu. Byly jsme z toho zmatené, netušily jsme, co se děje,“ řekla olympijská vítězka Packevičová.

ČTK