9. září 2015 17:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Když se fandí oběma a dorazí i Donald Trump. Sesterský souboj nadchl New York

Serena Williamsová (vlevo) se objímá se svou sestrou Venus po vzájemném utkání... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Serena Williamsová (vlevo) se objímá se svou sestrou Venus po vzájemném utkání... | foto: Reuters

NEW YORK (od našeho spolupracovníka) Těžko si představit více vybuzený zápas, než jak americká média přistupovala k souboji sester Williamsových ve čtvrtfinále letošního US Open. Již od chvíle, kdy los rozhodl o tom, že by se Venus se Serenou mohly utkat ve čtvrtfinále, tak se téměř nehovořilo o ničem jiném.

Všichni tenisté byli dotazováni, co si o jejich vzájemném souboji myslí. Televizní stanice při upoutávkách na noční úterní zápas nabízely záběry na obě sestry v dětství i v době jejich největší slávy na před deseti a více lety.

Newyorské noční zápasy na největším tenisovém stánku světa patří k zážitkům samy o sobě. Elektrizující atmosféru mělo samozřejmě i střetnutí sester Williamsových, které se odehrálo za velmi teplého večera s vysokou vlhkostí vzduchu na beznadějně vyprodaném stadionu Artura Ashe.

Na utkání sester Williamsových dorazil i republikánský prezidentský kandidát...
Serena Williamsová během utkání se svou sestrou Venus na US Open.

Utkání začalo s více než hodinovým zpožděním v důsledku pětisetové bitvy mezi Čiličem a Tsongou, ale 23 771 diváků v ochozech si rádo počkalo. Mezi nimi nechyběla řada slavných amerických celebrit jako republikánský prezidentský kandidát a realitní magnát Donald Trump, jehož fanoušci přivítali bučením, moderátorka a herečka Oprah Winfriedová, šéfredaktorka módního časopisu Vogue Anna Wintourová, komici Chris Tucker a Aziz Ansari a další řada dalších slavných herců z televizních seriálů či rapových zpěváků.

Čtvrtfinále US Open

S. Williamsová (1-USA) - V. Williamsová (23-USA) 6:2, 1:6, 6:3

Obě tenistky přicházely na ztemnělý kurt jako umělecké hvězdy na jeviště. Ozařovalo je bodové světlo, decibely lomcovaly tribunami.

Serena nastoupila v černočerveném oblečením připomínající tygřici, Venus naopak v elegantních bělošedivých šatech. Při samotném zápase však diváci svoje sympatie rozdělili mezi obě sestry, po podařených míčích se tleskalo oběma stejně. Tradičního pokřikování z ochozů „Serena“ či „Venus“ bylo minimum.

Téměř stominutový zápas skončil podle očekávání a obě hráčky jej ukončily vskutku sesterským dlouhotrvajícím objetím u sítě.

Michal Sedláček

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
36:01
Kovář zkusil zpoza branky odrazit puk od gólmana Mayera, ten byl připraven.
35:31
Faksa je zpět na ledě a Češi hrají krátkou přesilovku.
35:05
Musil měl napřaženo, ale ještě nečekaně přihrál Frolíkovi, který na to nebyl připraven.