Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra

jen za 89 Kč/měsíc

Na Vueltě dnes vládl Henderson, Kreuziger je devátý

19:14
VENLO - Novozélandský cyklista Greg Henderson vyhrál v hromadném spurtu dnešní 3. etapu Vuelty a dostal se díky bonifikaci na celkově druhé místo za Fabiana Cancellaru. Český jezdec Roman Kreuziger dojel v pelotonu, ale o dvě pozice klesl na devátou příčku.

Kreuziger v Pyrenejích. foto: ČTK

Dvaatřicetiletý Henderson, týmový kolega druhého Čecha v pelotonu Františka Raboně z Columbie, porazil po 189 kilometrech v nizozemském Venlu Slovince Boruta Božiče a bývalého mistra světa Oscara Freireho ze Španělska.

Šestý muž z úvodní časovky Kreuziger postupně mírně klesá pořadím, protože na Vueltě se na rozdíl od Tour de France udělují bonifikace za umístění a sprinty. Odstup třiadvacetiletého člena týmu Liquigas od vedoucího Cancellary však stále zůstává 17 sekund.

Vítěz časovky z Assenu Cancellara si drží zlatý trikot lídra s náskokem šesti sekund před Hendersonem. Třetí je s osmisekundovou ztrátou Němec Gerald Ciolek, jenž vyhrál v neděli.

Velkou část dnešní rovinaté etapy, jež vedla krátce Německem, jeli v úniku Nizozemci Lars Boom a Johnny Hoogerland se Španělem Jesusem Rosendem. Trio si vytvořilo až desetiminutový náskok, nicméně 20 kilometrů před cílem byl Rosendo jako poslední z uprchlíků dostižen.

V úterý čeká cyklisty nejdelší etapa letošní Vuelty, která je zavede z nizozemského Venla do belgického Lutychu. Na trati dlouhé 225,5 km pojedou cyklisté i úseky, které jsou součástí slavných klasik Amstel Gold Race a Lutych-Bastogne-Lutych.