2. června 2014 22:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Na začátku jsem měla být víc připravená, litovala Šafářová

Lucie Šafářová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Šafářová. | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ (Od našeho zpravodaje) Trpělivě zkoušela odolávat houževnaté Světlaně Kuzněcovové. Zkušená antukářka ale nakonec Lucii Šafářovou za 80 minut přehrála 6:3, 6:4 a postoupila do čtvrtfinále Roland Garros. "Škoda toho druhého setu. Kdyby dopadl jinak, mohlo to být ještě zajímavé," litovala 27letá tenistka.

Ve druhém setu byla šance, že?
Ano. Ona začala dobře, já jsem byla trochu pomalejší, vadily mi její liftované forhendy do mého bekhendu, přes to mě tlačila. Začala jsem hrát hodně dobře za stavu 2:4. Bohužel za stavu 4:4 ona dobře zaservírovala, pak to byl dlouhý game při mém podání a ona zahrála lépe.

Trenér Steckley říkal, že se pokusíte Rusce diktovat hru. Dařilo se to?
Ona na antuce všechno doběhne. Má více času na forhend a je mě schopná hodně zatlačit do bekhendu a otevřít si kurt, což byla moje taktika. Méně jsem se k tomu propracovávala než ona. Škoda druhého setu. Kdyby to vyšlo jinak, mohlo to být ještě zajímavé.

Jaký máte z výkonu pocit?
Nezačala jsem úplně dobře, pak jsem se chytila, pak jsem hrála hodně dobře ten druhý set. Škoda, že mě brejkla za stavu 4:5. To byl špatný game. Myslím, že jsem měla být od začátku víc připravená. Pak bych těch příležitostí dostala víc. Mrzí mě to, ale co se dá dělat.

Čemu přičítáte ten pomalejší začátek?
Může to být i tím, že jsem celý den čekala. Taky jsem najednou hrála proti úplně jiné hráčce než byly ty, které jsem měla v prvních kolech. Ne že by mě to úplně zaskočilo, ale nehrála jsem hned tak dobře. Byla jsem pomalejší.

Na zápas jste čekala skoro celý den. Je to hodně nepříjemné?
Příjemné to není, ale je to pro obě stejné. Nakonec bylo dobré, že nás přesunuli na jiný kurt, že jsme šli hrát dřív, že to nebylo za noci.

Diváci se navíc trousili na dvorec jen postupně...
Začátek byl zvláštní, když byl kurt úplně prázdný. Ale pak se to naplnilo a byla dobrá atmosféra.

Jak jste trávila dlouhé čekání?
Byla jsem tu asi od dvou. Šli jsme se rozehrát, pak bylo nějaké jídlo a čekání v šatně. Dívala jsem se na zápasy, pouštěla jsem si nějaké písničky.

Forhend Lucie Šafářové.

Forhend Lucie Šafářové.

Ukázal vám turnaj, že jste na dobré cestě?
Jo. Celkově 4. kolo na grandslamu po dlouhé době je dobré. Teď se jede dál. Chystám se do Birminghamu na první turnaj na trávě. Pak je Eastbourne, Wimbledon. Jsem na cestě nahoru a snad udržím vzestupnou tendenci.

Jak si věříte na elitní dvacítku, desítku?
Když budu pokračovat v těchto výkonech, tak bych se do dvacítky dostat mohla... Měla! Abych se dostala do desítky, tak bych potřebovala takový zápas, jako byl ten dnešní, vyhrát. Tam je potřeba udělat o krok dál, mít velký výsledek. Rozhodně mi ještě něco chybí, ale jsem na dobré cestě.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!