10. prosince 2012 12:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nadal: Byl jsem zraněný, prohra s Rosolem se dala předpovědět

Lukáš Rosol a Rafael Nadal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Rosol a Rafael Nadal. | foto: Reuters

PRAHA Šok sezony. Tak označila mužská tenisová organizace ATP wimbledonskou výhru Lukáše Rosola nad Rafaelem Nadalem ve 2. kolem. Španělský hráč se kvůli zraněnému kolenu ve zbytku sezony neobjevil.

Dvě šokující prohry musel skousnout šestadvacetiletý Španěl v uplynulých třech sezonách. Ale srovnávat je Rafael Nadal v rozhovoru pro deník odmítl. Ta první byla proti Robinu Söderlingovi v osmifinále Roland Garros 2009.

"Nemá to smysl," řekl. "Oba ty zápasy měly společnou jednu věc: moje koleno bylo špatné. Ale tehdy na Roland Garros jsem byl schopný hrát. Ve Wimbledonu ne. Prohra s Rosolem jakoby mi byla předpovězena." 

Problémy s koleny trápí Rafaela Nadala dlouhodobě. V letošní sezoně poprvé pocítil bolesti údajně už na březnovém turnaji v Indian Wells. I přesto šestadvacetiletý Španěl nadále hrál, na Roland Garros dokonce zvládl krizovou situaci a se zánětem v koleni zvládl  posedmé vyhrát slavný Pohár mušketýrů. 

Jenže pak se jeho zdravotní stav zhoršil, v přípravě na wimbledonský turnaj trénoval pouze hodinu denně a omezil běhání. Přesto si start ve Wimbledonu nevyčítá. "Je snadné teď analyzovat, ale těsně po vítězství na Roland Garros věci vypadají jinak," řekl.

Prohra s Rosolem na londýnské trávě ho proto tolik nepřekvapila. "Vždycky si myslíte, že to můžete zvládnout, ale i když jsem dělal to nejlepší, nebylo to možné."

A dlouho nebyl možný ani jeho návrat na kurty. Od konce června se jedenáctinásobný grandslamový šampion  na turnajích neobjevil. Nyní upíná veškerou svou snahu ke startu v exhibici v Abú Dhabí a na lednovém Australian Open. 

"V Melbourne ale asi nevyhraju," přiznal. "Doufám, že budu v dobré kondici na konci února nebo na začátku března. Připravený fyzicky, psychicky i tenisově."

Martina Kučerová, vrb