10. května 2018 17:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nadal fandil Atlétiku, byť jeho oblíbeným klubem je Real. A fanoušci stále zuří

Rafael Nadal s dresem Atlétika Madrid kolem krku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rafael Nadal s dresem Atlétika Madrid kolem krku. | foto: repro youtube

MADRID Španělský tenista Rafael Nadal minulý čtvrtk při odvetném souboji semifinále Ligy mistrů mezi Atlétikem Madrid a Arsenalem pořádně naštval fanoušky druhého klubu ze španělské metropole – Realu. A to tak, že se vše řeší i nyní, týden po „incidentu“.

Určitě jste si toho všimli při sledování zápasu Atlético Madrid vs. Arsenal také. Vítězství domácích a s ním i jejich postup do finále Evropské ligy sledoval v čestné lóži také španělský tenista Rafael Nadal.

Dalo se to pochopit, v těchto dnech se totiž ve španělské metropoli hraje antukový turnaj, na kterém právě rodák z Mallorky obhajuje celkový triumf.

Jenže, kdo alespoň trochu sleduje sportovní dění, spojí si „španělského býka“ s jiným madridským celkem – Realem. Už z tohoto důvodu se dalo čekat, že ne všem příznivcům „Bílého baletu“ se bude návštěva Nadala na duelu rivala s londýnským celkem líbit.

Jenže kamery během duely zabraly tenisovou legendu ve chvíli, kdy měl kolem krku ovázaný dres domácích. A to už „bylo moc“.

Nadal to začal na sociálních sítích schytávat ze všech stran. S ohledem na zmíněný turnaj v Madridu navíc v městě nyní pobývá, nemá kam „utéct“. A tak se brzo dvaatřicetiletý antukový král postavil situaci čelem.

„Dobře, tohle je prostě problém v dnešní společnosti. Pro to, abych byl skutečným fanouškem jednoho celku, musím automaticky nesnášet ty ostatní?“ okomentovala ataky na vlastní osobu aktuální mužská tenisová jednička.

„Ano, jsem velkým příznivcem Realu. Ano, mám přátelé také v kabině Atlétika. Španělský klub hrál na mezinárodní scéně duel proti anglickému soupeři. Nevidím důvod, proč bych ho nemohl přijít podpořit a užít si kvalitní fotbal. Zvláště, když jsem byl pozván. A musím říct, že duel to byl parádní, užil jsem si ho,“ pokračoval.

08.května 2018 v 19:55, příspěvek archivován: 09.května 2018 v 17:44

Rafa Nadal has responded to critics after he was seen supporting Atletico Madrid at last week's Europa league game against Arsenal. "Well, there is a problem with today's society, that to be a true supporter of one team, it seems that you have to be anti another team," https://t.co/Sqp9YCCahQ

Proč ale ten dres kolem krku? Ostatně záležitost, která by mohla svým způsobem pobouřit i fanoušky Atlétika, jelikož by šla vyložit jako jeho hanobení… „Byla mi trochu zima, tak jsem si kolem krku omotal tričko (dres), který mi prezident klubu věnoval,“ vysvětlil také „tento přečin“.

Některé z fanoušků přesvědčil, jiné ale nikoliv. Prostě, když chcete nenávidět, tak si důvod najdete. Ostatně, jak řekl sám Nadal...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz