Zablácená Kateřina Nash.

Zablácená Kateřina Nash. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Nash skončila třetí v celkovém hodnocení SP, v Nizozemsku dojela devatenáctá

•   17:05
Hoogerheide - Kateřina Nash skončila celkově třetí ve Světovém poháru cyklokrosařek. Dvaačtyřicetiletá česká závodnice po vydařeném úvodu sezony seriál dlouho vedla, nakonec ho uzavřela 19. místem v nizozemském Hoogerheide.

Světový pohár vyhráli Nizozemka Annemarie Worstová, které dnes pomohl pád krajanky Ceylin del Carmen Alvaradové, a Belgičan Toon Aerts. Za týden čeká cyklokrosaře vrchol sezony - mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu.

Závěrečný závod Světového poháru v cyklokrosu v Hoogerheide (Nizozemsko):
1. Brandová 45:11, 2. Worstová (obě Niz.) -3, 3. Cantová (Belg.) -4, 4. Kastelijnová (Niz.) -5, 5. Richardsová (Brit.) -10, 6. Alvaradová (Niz.) -17, ...19. Nash -1:14, 35. Havlíková -2:23, 42. Švihálková -3:11, 64. Bedrníková -5:48, 69. Bajgerová -6:31, Novotná (všechny ČR) nedokončila.

Konečné pořadí SP (po 9 závodech): 1. Worstová 495, 2. Alvaradová 480, 3. Nash 430, 4. Van der Heijdenová (Niz.) 388, 5. Comptonová (USA) 377, ...40. Havlíková 102.

Nash se povedly úvodní dva závody v USA, kde dlouhodobě žije, a bílý dres pro vedoucí ženu SP ztratila až po sedmém z devíti dílů v Zolderu. Před týdnem v Nommay klesla na třetí příčku a tu dnes v Nizozemsku už nevylepšila. Zopakovala tak konečné pořadí ze sezony 2017.

Alvaradová přišla o naději vyhrát seriál pádem při sjezdu v posledním kole. Na Worstovou ztratila 15 bodů, Nash zaostala za „stříbrnou“ pozicí o 50 bodů.

Aerts obhájil celkové prvenství, protože fenomén Mathieu van der Poel čtyři závody vynechal. Zbylých pět startů proměnil čtyřiadvacetiletý cyklistický všeuměl ve vítězství. Dnes na domácí půdě porazil druhého Aertse o 38 sekund.

Čeští cyklokrosaři dosáhli nejhoršího umístění v sezoně. Michael Boroš obsadil 32. místo a Jan Nesvadba dojel čtyřiačtyřicátý.