18. března 2008 12:47, aktualizováno  15:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Naštvaný Ščasný v Boleslavi skončil

Trenér Ščasný v Mladé Boleslavi skončil, klub přijal jeho rezignaci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Ščasný v Mladé Boleslavi skončil, klub přijal jeho rezignaci. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

MLADÁ BOLESLAV  Trenérem fotbalistů Mladé Boleslavi už nebude Zdeněk Ščasný. Vedení klubu dnes dopoledne přijalo jeho rezignaci.

Ščasný po zápase reagoval nabídnutím rezignace nejen kvůli vysoké prohře 1:4, ale především kvůli svému vykázání do hlediště, které jej potkalo v této sezoně už počtvrté.

Trenér přiznal, že nezvládá vyhrocené okamžiky, proto raději odejde, aby tým nepoškozoval. Současně kritizoval výkon rozhodčích a nepřímo opět i komisi rozhodčích, která podle něj posílá na těžké zápasy nezkušené sudí.

V první lize jde o pátou trenérskou výměnu během sezony, podruhé se ke změně odhodlali v Mladé Boleslavi, kde už na podzim vystřídal Ščasný svého předchůdce Luďka Zajíce.

Kouč se měnil také v Českých Budějovicích, kde František Straka nahradil jmenovce Cipra, v Jablonci vystřídal František Komňacký dosavadního kouče Luboše Kozla, v Liberci zase Ladislav Škorpil přišel místo Michala Zacha.

Padesátiletý Ščasný v české nejvyšší soutěži trénoval již také Spartu, Žižkov a Most. Středočechy vedl v šestnácti zápasech s vyrovnanou bilancí pět výher, pět porážek a šest remíz. V lize má dosud bilanci 187 utkání s 83 vítěznými a 44 prohrami.

Nástupcem Zdeňka Ščasného na postu hlavního trenéra fotbalistů Mladé Boleslavi se stal devětapadesátiletý Karel Stanner, dosavadní kouč boleslavské juniorky.

ČTK