Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Konec olympijských nadějí. Přečtěte si, jak se Sluková s Hermannovou těšily na hry, na nichž nebudou startovat

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková | foto: SPORT INVEST/Tomáš Třeštík

Premium Rozhovor
Minimálně na nějakou dobu je čekala poslední velká společná akce. V Tokiu chtěly Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová vylepšit 17. místo z her v Riu a zažít podobnou euforii, jako když v roce 2012 na olympiádě v Londýně Sluková s tehdejší parťačkou Kristýnou Kolocovou rozpoutaly doma beachvolejbalovou euforii. S tím je ale konec, Sluková měla pozitivní test na koronavirus a na Hrách dvojice startovat nebude.
aktualizováno 

Těsně před odletem obě české reprezentantky poskytly serveru Lidovky.cz rozhovor, v němž hovořily o svých olympijských ambicích, rekapitulovaly dosavadní úspěšnou spolupráci i nastínily výhled na příští měsíce, kdy Sluková plánuje přerušit kariéru a založit rodinu.

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová.
Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková se radují z uhraného bodu.

Lidovky.cz: Cítíte, že by to mohly být vaše poslední hry? Markéta plánuje založit rodinu a přerušení její kariéry ovlivní i vás, Báro.
BH: Naše poslední společná olympiáda je realita. Spojily jsme se s tím, abychom spolu hrály do Tokia a pak se uvidí, což platí i v tomto případě. Jak se potom naše cesty vyvinou, to je otázka několika příštích měsíců. Nervózní z toho nejsem, spíš bych chtěla, abychom si společně ty olympijské hry užily a byly schopny předvést náš herní styl, jaký umíme a s jakým můžeme být při odchodu z kurtu spokojeny.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.