20. listopadu 2012 14:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Návrat Nadala se blíží. Po pěti měsících poprvé trénoval

Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál posedmé French Open | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál posedmé French Open | foto: Reuters

MANACOR (Španělsko) Téměř pět měsíců po svém posledním zápase se vrátil španělský tenista Rafael Nadal na kurt. Jedenáctinásobný grandslamový šampion absolvoval první trénink s raketou v hale v Manacoru na svém rodném ostrově Mallorca.

Šestadvacetiletý Nadal zveřejnil na svém facebookovém účtu fotky z tréninku se vzkazem: "Tohle je můj první trénink po všech těch týdnech. Daří se mi lépe a doufám, že budu v tomto pozitivním trendu pokračovat." Nadal nehrál od 28. června, kdy senzačně vypadl v druhém kole Wimbledonu s Lukášem Rosolem.

Pak si konzervativně léčil poraněné koleno a vynechal zbytek sezony včetně víkendového finále Davis Cupu, které bez něj španělští tenisté v Praze prohráli 2:3. Čtvrtý hráč světa Nadal doufá, že se vrátí 27. prosince na exhibici v Abú Zabí. První turnaj ATP má v plánu na přelomu roku v Dauhá.

ČTK