17. listopadu 2012 1:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Navrátil: Ve čtyřhře jsem optimistou, vyhrajeme

Jaroslav Navrátil a Radek Štěpánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Navrátil a Radek Štěpánek. | foto: ČTK

PRAHA Kapitán tenistů Jaroslav Navrátil věří, že čtyřhra nakloní misky vah ve finále Davisova poháru na českou stranu. Domácí výběr hraje po prvním dnu se Španělskem v Praze 1:1 a v sobotním deblu vyzvou Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem Marcela Granollerse a Marka Lópeze.

"Sobota je pro nás strašně důležitá. Doufám, že dostaneme Španěly pod tlak, a co se bude dít v neděli, to je nahoře...," řekl Navrátil. "Směrem ke čtyřhře jsem opravdu optimistou, o deblovém bodu jsme přesvědčeni, že ho zvládneme," řekl.

Berdych se Štěpánkem prohráli v Davis Cupu jedinou čtyřhru z dvanácti zápasů. "Jsou jedním z nejlepších párů světa," řekl Navrátil a byl přesvědčený, že po dvouhrách budou oba připraveni na čtyřhru. "Radek není unavený vůbec, Tomáše to sice stálo pár sil, ale když se vyhraje, tak se kluci dají dohromady," byl si jist kapitán.

Proti českému páru se postaví debloví specialisté a vítězové čtyřhry na Turnaji mistrů Granollers a Mark López. "Jsou to šampioni, klobouk dolů, ale myslím, že povrch je opravdu rychlý, a jsem zvědav, jak se přizpůsobí třeba López. Tam bych viděl klíč. Na tomhle povrchu může být slabší," uvažoval Navrátil.

Vše o finále Davisova poháru

Štěpánek na úvod finále prohrál s Davidem Ferrerem. "Ferrer předvedl fantastický tenis, jak by jako pátý hráč světa měl," ocenil Navrátil. Byl přesvědčený, že bylo správné nechat hrát Štěpánka a nebylo nutné poslat na kurt náhradníka Lukáše Rosola. "Jestli čtyřhra má být klíčem, tak se singlista musí dostat do úderů, a od toho to bylo. Myslím, že to splnilo účel a já si za tím stojím," řekl.

Berdych udržel český tým ve hře o "salátovou mísu" díky vydřené výhře v pěti setech nad Nicolásem Almagrem. "Byl to neuvěřitelný zápas, Nicolás hrál skvěle. Tomáš ušetřil trochu energie pro poslední set a dokázal vyrovnaný zápas zvrátit na vlastní stranu. Publikum mu určitě hodně pomohlo," řekl Navrátil.

V rozhodujícím setu mohl Berdych čerpat ze svých zkušeností z náročných zápasů v Davisově poháru i na okruhu ATP. "Almagro nebyl o moc horší než Tomáš a ten vyhrál ne díky fyzičce, ale díky silné hlavě," konstatoval Navrátil.

vrb, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!