Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora

NBA: Atlanta v prodloužení ukončila černou sérii se San Antoniem

8:43
NEW YORK - Basketbalisté Atlanty porazili v NBA San Antonio 114:112 po prodloužení a ve vzájemných zápasech se Spurs ukončili sérii 11 proher. Hvězdou nedělního ligového programu byl C. J. McCollum, který 43 body přispěl k výhře Portlandu nad Minnesotou 95:89.

Los Angeles Lakers vs. Toronto Raptors v zápase NBA. foto: ČTK

Hawks čekali na vítězství nad San Antoniem od roku 2010. I tentokrát byli blízko prohře, ale tři sekundy před koncem normální hrací doby je zachránil Tim Hardaway, který trojkou poslal utkání do prodloužení.

NBA: Satoranský oslavoval výhru Washingtonu, sám ale neskóroval

V něm Hardaway přidal devět ze svých 29 bodů a v koncovce trestným hodem poslal Atlantu do vedení 113:112. Napodruhé sice minul, ale domácí dokázali doskočit míč a Dennis Schröder čtyři sekundy před koncem přidal další proměněný trestný hod. Hosté ještě měli šanci na vyrovnání, jenže Kawhi Leonard se neprosadil.

Atlantu vedle Hardawaye střelecky táhl Paul Millsap s 32 body a 13 doskoky, Schröder přidal 16 bodů a deset asistencí. Za hosty nasbíral 27 bodů a 13 doskoků LaMarcus Aldridge, Tony Parker nastřílel 22 bodů.

Minnesotě proti Portlandu nestačilo čtrnáctibodové vedení z druhé čtvrtiny. V týmu hostů totiž podal životní výkon McCollum, který proměnil šestnáct z 25 pokusů z pole a vylepšil si osobní rekord na 43 bodů. Nejlepším střelcem Timberwolves byl s 24 body Andrew Wiggins.

Podobný scénář měl i zápas v Miami, kde domácí Heat vedli ve druhé čtvrtině o 14 bodů nad Detroitem. Pistons se dostali poprvé do vedení až na konci třetí čtvrtiny, nakonec si ale z Floridy odvezli pohodlné vítězství 107:98, k němuž Andre Drummond přispěl 25 body a 18 doskoky. Reggie Jackson nastřílel ještě o dva body více. Heat trefili v prvním poločase deset trojek, ale po změně stran přidali už jen čtyři.

Los Angeles Lakers drželi krok s favorizovaným Torontem tři čtvrtiny, ale nakonec podlehli 114:123. Raptors k 23. výhře v sezoně dovedl Kyle Lowry, jenž v poslední části nastřílel dvacet ze svých 41 bodů, DeMar DeRozan přidal 31 bodů.

Za losangeleský celek nastřílel 28 bodů D’Angelo Russell a 26 bodů Nick Young. Lakers prohráli potřetí v řadě a z posledních deseti utkání dokázali zvítězit jen ve dvou.

výsledky NBA

Atlanta - San Antonio 114:112 po prodl., Indiana - Orlando 117:104, LA Lakers - Toronto 114:123, Miami - Detroit 98:107, Minnesota - Portland 89:95.

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...