NBA: Booker nastřílel jako šestý hráč historie NBA sedmdesát bodů

9:25
NEW YORK - Devin Booker z Phoenixu se stal nejmladším hráčem historie NBA a šestým celkově, který dokázal v soutěži nastřílet 70 bodů. Svému týmu ale v pátečním duelu v Bostonu nejlepším střeleckým výkonem sezony k vítězství nepomohl, Suns na půdě Celtics prohráli 120:130.

NBA: Minnesota Timberwolves proti Los Angeles Lakers. foto: Reuters

Sedmdesát či více bodů dosud v NBA nastříleli Wilt Chamberlain, David Thompson, David Robinson, Elgin Baylor a naposledy před dvanácti lety Kobe Bryant. Nyní se do této elitní společnosti přidal teprve dvacetiletý rozehrávač Booker.

Rodák z Grand Rapids se navíc stal rekordmanem v počtu nastřílených bodů do koše Bostonu. „Tohle se opravdu nestává často, navíc proti týmu, který hraje tak dobře v obraně jako Celtics,“ uvedl Booker.

NBA: James a Westbrook se v NBA blýskli dalším triple doublem

„Hrál jsem v zóně, ale těžko se ten stav popisuje. Byl jsem v něm už předtím, ale nikdy to netrvalo tak dlouho,“ uvedl třináctý muž draftu 2015, který 51 bodů zaznamenal až ve druhém poločase, z toho 28 v poslední části.

Domácí táhl za vítězstvím 34 body Isaiah Thomas. „Bylo to zvláštní. Nikdy předtím jsem nic podobného neviděl,“ řekl Thomas. „Hledali ho skoro ve všech pozicích, aby dal co nejvíc bodů. Klobouk dolů před tím, co dokázal.“ Washington si pojistil třetí příčku tabulky Východní konference výhrou 129:108 nad Brooklynem. Čtyři minuty odehrál Tomáš Satoranský a přispěl k 44. vítězství v sezoně jedním blokem a asistencí. Neproměnil ani jednu ze svých dvou střel z pole.

Washington zvítězil nad Brooklynem i počtvrté v sezoně. Dvaadvacet bodů obstaral John Wall, 19 přidal Bradley Beal. Oba odehráli jen 24 minut. Wizards si díky výhře definitivně zajistili třetí účast v play off za poslední čtyři roky.

Hlavní zásluhu na páteční výhře měli hráči z lavičky. Hned tři z nich totiž dosáhli dvouciferného počtu bodů. Nejvíce z nich měl na kontě rozehrávač Brandon Jennings (18).

Úřadující šampioni z Clevelandu zvítězili nad Charlotte 112:105. LeBron James se na triumfu podílel 32 body, devíti doskoky a 11 asistencemi. Pivot Nikola Jokič pomohl 30 body, 17 doskoky a pěti asistencemi Denveru porazit Indianu 125:117. Při vítězství Houstonu nad New Orleans 117:107 zaznamenal 38 bodů a 17 asistencí James Harden.

Výsledky NBA

Boston - Phoenix 130:120, Charlotte - Cleveland 105:112, Chicago - Philadelphia 107:117, Golden State - Sacramento 114:100, Houston - New Orleans 117:107, Indiana - Denver 117:125, LA Lakers - Minnesota 130:119 po prodl., Milwaukee - Atlanta 100:97, Orlando - Detroit 115:87, Washington - Brooklyn 129:108 (za domácí Satoranský 1 asistence).