2. srpna 2010 17:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nečekané gesto, Schumi se omluvil. 'Bylo to moc tvrdé,' uznala legenda

Rubens Barrichello a Michael Schumacher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rubens Barrichello a Michael Schumacher. | foto: Reprofoto

BUDAPEŠŤ/PRAHA Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher se omluvil brazilskému pilotovi Rubensi Barrichellovi za nebezpečný manévr v závěru nedělní Velké ceny Maďarska. V souboji o desáté místo legendární Němec bývalého kolegu z Ferrari málem natlačil na boxovou zeď. Po závodě na svém počínání nic zvláštního neviděl, ale posléze názor změnil.

"Včera jsem byl ještě plný emocí z boje na trati. Ale když jsem to viděl v televizi, musím uznat, že traťoví komisaři měli pravdu. Bylo to moc tvrdé," uvedl na svém webu Schumacher, jenž byl několik hodin po dojezdu za nebezpečnou jízdu potrestán.

Názor odborníka na Schumacherův manévr

V příštím závodu v belgickém Spa bude mít o deset míst horší startovní pozici, než jakou si vyjede v kvalifikaci. "Samozřejmě jsem ho nechtěl ohrozit. Jestli měl ten dojem, tak je mi to líto, ale já to tak neviděl," prohlásil jezdec Mercedesu, který zažil po návratu do formule 1 další nepovedený závod.

Ve dvanáctém závodu sezony dojel jedenáctý a popáté nebodoval. Ve světovém šampionátu mu patří deváté místo. Barrichello se v cíli na Schumachera hodně zlobil. "Jestli chce být první v nebi, tak prosím. Já tam dřív být nemusím. To nebyl férový souboj," uvedl pilot Williamsu.

SOUBOJ SCHUMACHERA S BARRICHELLEM:

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz