11. července 2007 11:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nedvěd zůstane v Juventusu

TURÍN Záložník Pavel Nedvěd s fotbalem neskončí. I příští sezonu odehraje za italský Juventus Turín. Na tom, že v klubu zůstane, se po zdlouhavých vyjednáváních dohodl v úterý o půlnoci s vedením klubu.

Směřování kariéry Pavla Nedvěda bylo v posledních týdnech nejasné. Bývalý kapitán českého národního týmu se nemohl s vedením Juventusu dohodnout na výši platu pro příští sezonu. Záložníkovi se zdálo, že jsou jeho služby nedoceněné, a žádal zvýšení platu. 

Juventus mu nabízel tři miliony eur, záložník požadoval zhruba o 800 tisíc euro víc. Nedvědovi se nelíbilo, že vedení Staré dámy po návratu do Serie A vylepšilo podmínky jeho spoluhráčům, ale na něj zapomnělo. Například francouzský útočník David Trezeguet si vymohl zvýšení ročního platu na 4,5 milionu eur.

Zdálo se, že jednání s Juventusem uvízla v jednu chvíli na mrtvém bodě a Nedvědův manažer David Nehoda z agentury Nehoda Sport, která hráče zastupuje, dokonce nevyloučil, že Nedvěd skončí s fotbalem. Do hry se navíc v závěrečných fázích vyjednávání vložil i další italský tým Inter Milán, který o Nedvěda podle deníku La Stampa projevil zájem.  Nehoda nechtěl včera aktivity Interu komentovat.

Pravděpodobně i nabídka z Interu Milan uspíšila dohodu mezi Nedvědem a Juventusem.

čtk

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz