Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Nejdříve Dimitrov, teď i Čorič s Troickim. Djokovičova exhibice roznáší mezi tenisty koronavirus

Borna Čorič a Grigor Dimitrov, oba nakažení koronavirem. foto: Reuters

Aktualizováno
Zadar - Po Bulharovi Grigoru Dimitrovovi měli pozitivní test na koronavirus také další účastníci tenisové Adria Tour Chorvat Borna Čorič a Srb Viktor Troicki. Druhý díl soutěže, kterou uspořádal první hráč světa Srb Novak Djokovič, byl v neděli v chorvatském Zadaru předčasně ukončen. Finále mezi Djokovičem a Rusem Andrejem Rubljovem se nehrálo poté, co Dimitrov po návratu do Monaka informoval o svém pozitivním testu.
  12:03aktualizováno  23:00

Dnes přišel se stejnou zprávou Čorič, který se v sobotu utkal s Dimitrovem a poté i s Djokovičem. Pozitivní test měl i Troicki, který startoval pouze na úvodním turnaji v Bělehradě. Nakažený je podle srbských médií on i jeho těhotná manželka, dcera měla test negativní.

„Cítím se dobře, žádné příznaky nemám,“ uvedl na twitteru třiadvacetiletý Čorič, kterému patří 33. místo ve světovém žebříčku. „Opravdu mě mrzí, že jsem někomu mohl způsobit problémy,“ napsal Čorič a vyzval všechny, s kým byl v posledních dnech v kontaktu, aby se nechali otestovat.

Podle chorvatských médií se nákaza koronavirem potvrdila také u kondičních koučů Dimitrova i Djokoviče. Negativní výsledky testů naopak mají třetí hráč světového žebříčku Dominic Thiem z Rakouska, který se zúčastnil jen prvního turnaje v Bělehradě, i Alexander Zverev. Němec, jenž hrál i v Zadaru, na sociálních sítích oznámil, že na doporučení lékařů půjde do karantény a v příštích dnech absolvuje další testy.

„Připravujeme karanténní ubytování pro pozitivně testované hráče i další účastníky, pracujeme na seznamu jejich kontaktů,“ řekl veřejnoprávní televizi HRT náčelník civilní obrany Zadarské župy Šime Vickovič. Úřady na výskyt koronaviru na tenisovém turnaji zareagovaly zpřísněním opatření v regionu, mimo jiné jsou zakázány návštěvy v nemocnicích a ústavech sociální péče. 

Borna Čorič a Grigor Dimitrov, oba nakažení koronavirem.
Bulharský tenista Grigor Dimitrov měl po návratu z exhibice Novaka Djokoviče v...

Představitelé profesionálního okruhu ATP se zatím nechystají měnit plány na srpnový restart sezony, která je přerušená od března. V oficiálním prohlášení uvedli, že pokračují v plánování a úpravě preventivních opatření a bezpečnostních protokolů. Zároveň vyzvali „k přísnému dodržování zodpovědného sociálního odstupu a dalších zdravotních a bezpečnostních opatření, aby se zamezilo dalšímu šíření viru.“

Tento týden měla Adria Tour pokračovat v Černé Hoře, ale kvůli uzavřeným hranicím byl turnaj již dříve zrušen. Finále se má začátkem července konat v bosenské Banja Luce, ale jeho osud je v současnosti nejistý.

Účastníci série si vysloužili kritiku při první zastávce v Bělehradě, kde se místo dodržování odstupu na kurtu objímali a poté slavili v klubu. Zápasy se hrály před zaplněnými ochozy. Djokovič odletěl nechat se otestovat do Bělehradu. „Musíme počkat na výsledky. Je v pořádku, nemá žádné příznaky,“ uvedl jeho mluvčí. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!