9. července 2018 13:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nejhonosnější, ale nejchudší. Ve Wimbledonu museli navyšovat odměny tenistům

Wimbledon 2017: Roger Federer poosmé slaví s milovanou trofejí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wimbledon 2017: Roger Federer poosmé slaví s milovanou trofejí. | foto: Reuters

PRAHA Pro mnohé je tenisový Wimbledon tím nejkrásnějším a nejhonosnějším grandslamovým turnajem roku. Minimálně letošní prize money (odměny hráčům) tomuto ale neodpovídaly…

„Je to tady krása, člověk se sem strašně rád vrací. Pro mne nejkrásnější grandslam,“ usmívala se ve dni volna v rozhovoru pro televizi Nova Andrea Sestini Hlaváčková, která spolu s dalšími českými hráčkami řádí v deblu.

V osmifinále jsou hned dva čistě tuzemské páry, k tomu ještě tři s poloviční českou účastí.

Ale zpět k tématu.

Americký US Open je tak trochu mimo možnosti všech ostatních grandslamových turnajů, v zámoří se vždy rozdávaly největší peníze. Loni v září to bylo poprvé v historii přes 50 milionů dolarů (50,4 milionů dolarů).

Na druhém místě bylo French Open, kde se rozdělovalo letos 46,5 milionů dolarů.

Wimbledon? „Pouhých“ 45 milionů dolarů, čímž se dostal pouze před úvodní grandslam sezony – Australian Open (40 milionů dolarů).

Vedení All England Clubu se tak i kvůli této skutečnosti rozhodlo v průběhu přidat další 3 miliony dolarů pro vítěze turnaje a tím navýšit celkové odměny na 48 milionů.

Holt, peníze až na prvním místě...

anvAntonín Vavrda

Najdete na Lidovky.cz