Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší šachista světa nepřemohl Navaru

Sport

  18:57
WIJK AAN ZEE - Český šachista David Navara dosáhl na mezinárodním turnaji ve Wijk aan Zee dalšího skvělého výsledku. V šestém kolem remizoval se světovou jedničkou Veselinem Topalovem z Bulharska.

Bulharský šachista Veselin Topalov. foto: AFP

Po úterní remíze s mistrem světa Vladimirem Kramnikem z Ruska tak získal cenný půlbod i s poraženým ze světového finále, přestože i tentokrát hrál černými kameny.

Ve věžové koncovce se s Topalovem dohodl na remíze po 56. tahu. V tabulce se dělí o sedmé místo, ale v dalších kolech čekají Navaru relativně slabší soupeři, kteří jsou ve světovém žebříčku až za ním.

V nejsledovanější partii dnešního programu porazil Kramnik světovou dvojku Inda Ánanda a na druhém místě dostihl Topalova. V čele je s jednobodovým náskokem Radžabov z Ázerbájdžánu, který se dnes rozešel smírně s ukrajinským exmistrem světa Ponomarjovem.

Výsledky 6. kola:
Topalov (Bulh.) - Navara (ČR) 0,5:0,5, Radžabov (Ázerb.) - Ponomarjov (Ukr.) 0,5:0,5, Kramnik (Rus.) - Ánand (Ind.) 1:0, Svidler (Rus.) - Aronjan (Arm.) 0,5:0,5, Motyljov (Rus.) - Carlsen (Nor.) 0,5:0,5, Karjakin (Ukr.) - Širov (Šp.) 1:0, Van Wely (Niz.) - Tiviakov (Niz.) 0,5:0,5.

Průběžné pořadí:
1. Radžabov 5, 2. Topalov, Kramnik po 4, 4. Ánand, Karjakin, Aronjan po 3,5, 7. Navara, Svidler, Ponomarjov po 3.
Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat