Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší šachista světa nepřemohl Navaru

Sport

  18:57
WIJK AAN ZEE - Český šachista David Navara dosáhl na mezinárodním turnaji ve Wijk aan Zee dalšího skvělého výsledku. V šestém kolem remizoval se světovou jedničkou Veselinem Topalovem z Bulharska.

Bulharský šachista Veselin Topalov. foto: AFP

Po úterní remíze s mistrem světa Vladimirem Kramnikem z Ruska tak získal cenný půlbod i s poraženým ze světového finále, přestože i tentokrát hrál černými kameny.

Ve věžové koncovce se s Topalovem dohodl na remíze po 56. tahu. V tabulce se dělí o sedmé místo, ale v dalších kolech čekají Navaru relativně slabší soupeři, kteří jsou ve světovém žebříčku až za ním.

V nejsledovanější partii dnešního programu porazil Kramnik světovou dvojku Inda Ánanda a na druhém místě dostihl Topalova. V čele je s jednobodovým náskokem Radžabov z Ázerbájdžánu, který se dnes rozešel smírně s ukrajinským exmistrem světa Ponomarjovem.

Výsledky 6. kola:
Topalov (Bulh.) - Navara (ČR) 0,5:0,5, Radžabov (Ázerb.) - Ponomarjov (Ukr.) 0,5:0,5, Kramnik (Rus.) - Ánand (Ind.) 1:0, Svidler (Rus.) - Aronjan (Arm.) 0,5:0,5, Motyljov (Rus.) - Carlsen (Nor.) 0,5:0,5, Karjakin (Ukr.) - Širov (Šp.) 1:0, Van Wely (Niz.) - Tiviakov (Niz.) 0,5:0,5.

Průběžné pořadí:
1. Radžabov 5, 2. Topalov, Kramnik po 4, 4. Ánand, Karjakin, Aronjan po 3,5, 7. Navara, Svidler, Ponomarjov po 3.
Autoři: ,