22. listopadu 2014 17:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nejstarší český maratonec. 87letý běžec se občerstvoval pivem

Sedmaosmdesátiletý Jiří Soukup z Hradce Králové se zúčastnil 22. listopadu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedmaosmdesátiletý Jiří Soukup z Hradce Králové se zúčastnil 22. listopadu... | foto: ČTK

SRCH Důkaz, že věk nemusí být překážkou před ničím. Sedmaosmdesátiletý Jiří Soukup z Hradce Králové se v sobotu stal nejstarším Čechem, který uběhl maraton. Trať závodu v Srchu na Pardubicku zvládl za osm hodin, 12 minut a deset sekund.

„Pořadatelé mu vyšli vstříc. Oficiální start závodu byl v 10:00, ale on mohl vyběhnout v 7:15, takže nebyl pod časovým tlakem,“ řekl Soukupův přítel Josef Krátký, který jej při maratonu doprovázel na kole. Maratonec se během závodu občerstvoval i pivem.

Sedmaosmdesátiletý Jiří Soukup na trati strávil osm hodin, dvanáct minut a...
Sedmaosmdesátiletý Jiří Soukup se stal nejstarším Čechem, který uběhl maraton.
Sedmaosmdesátiletý Jiří Soukup z Hradce Králové se zúčastnil 22. listopadu...
Sedmaosmdesátiletý Jiří Soukup z Hradce Králové se zúčastnil Sršského maratonu...

Soukup se stal rekordmanem před dvěma lety, kdy zaběhl maraton v 85 letech v čase pod sedm hodin. Jeho první letošní pokus o nový rekord letos v létě nevyšel, mimo jiné kvůli krátké lhůtě vymezené na běh.

Veterán dlouhých tratí se v mladém věku věnoval modernímu pětiboji. V seniorském věku kromě běhu se věnuje také otužování. Je rovněž uměleckým kurátorem několika hradeckých galerií. „Určitě už má v pácu, že něco zkusí i příští rok,“ dodal Krátký.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz