20. března 2019 17:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Největší smlouva v historii sportu? Baseballista Trout má na dosah pohádkový kontrakt

Americký baseballista Mike Trout má na dosah největší smlouvu v historii... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký baseballista Mike Trout má na dosah největší smlouvu v historii... | foto: Reprofoto

NEW YORK Americký baseballista Mike Trout má na dosah největší smlouvu v historii profesionálního sportu. Podle ESPN by měl s Los Angeles Angels uzavřít dvanáctiletý kontrakt na 430 milionů dolarů (9,7 miliardy korun). To by mělo hráče, považovaného za jednoho z nejlepších na světě, udržet v klubu po zbytek kariéry.

Sedmadvacetiletý Trout by tak pouze po měsíci překonal nejlukrativnější kontrakt v dějinách amerických profesionálních soutěží. Dosavadní rekord držel jiný baseballista Manny Machado, jenž v únoru podepsal desetiletou smlouvu na 300 milionů dolarů (6,8 miliardy korun) s týmem MLB San Diego Padres.

Trout hraje za Angels už deset let, vedení si ho v roce 2009 vybralo v prvním kole draftu. Nyní má s klubem podepsanou smlouvu do roku 2020. „Trout je jedním z těch hráčů, kteří se objeví jednou za padesát nebo sto let,“ ocenil konkurenta Albert Pujols, baseballista St. Louis Cardinals.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!