Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Někdejší olympionik Lébl se stal novým šéfem českých beachvolejbalistů

Nový šéf českých beachvolejbalistů Martin Lébl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový šéf českých beachvolejbalistů Martin Lébl | foto: Nedori

PRAHA Český volejbalový svaz nově pověřil vedením beachvolejbalového úseku Martina Lébla. Bývalý úspěšný reprezentant chce v nové funkci uplatnit své bohaté zkušenosti získané při dlouholetém působení v zahraničí. „Budu se snažit zprofesionalizovat podmínky v českém beachvolejbale a zlepšit jeho komunikaci,“ naznačuje své plány.

Na vedoucím postu Martin Lébl střídá Jana Dumka, který se chce nyní intenzivně věnovat doktorandskému studiu a své hráčské kariéře.

„Chci Honzovi Dumkovi poděkovat za kvalitní práci, kterou tu odvedl. Velké poděkování také patří výběrové komisi Českého volejbalového svazu za projevenou důvěru,“ říká Lébl.

„Mohu slíbit, že veškerá má rozhodnutí budou nestranná a motivovaná zlepšením podmínek v českém beachvolejbalovém prostředí,“ doplnil.

Do nové pozice vstupuje bývalý reprezentační kapitán v šestkovém volejbale s několika ambiciózními cíli.

„Mé první kroky budou směřovat ke sjednocení českého beachvolejbalového prostředí, ve kterém vedle sebe fungují dvě nezávislé asociace. My ale potřebujeme vystupovat jednotně.“

Dalším krokem bude vyhodnocení systému fungování seniorských i juniorských reprezentací. „Věřím, že svazová role by měla být větší a celý systém by měl být centrálně řízení tak, jak to je například v Itálii a v Nizozemsku,“ nastiňuje své plány.

Třetím zásadním cílem je zatraktivnění české beachvolejbalové tour, která by v budoucnu měla být zajímavější pro diváky i marketingové partnery.

„Inspiraci jsem našel ve Švýcarsku a v Německu, kde se turnaje hrají na náměstích a zápasy sledují tisícovky diváků,“ říká ke svým ambicím Martin Lébl.

V šestatřiceti letech začíná bývalý reprezentant novou kariéru. V té předchozí zaznamenal celou řadu mimořádných úspěchů. Hned pětkrát byl vyhlášen nejlepším českým volejbalistou roku, získal také ocenění Hráč desetiletí.

Na evropském šampionátu 2001 byl zvolen nejlepším útočníkem a stejný titul mu byl udělen ve Světové lize 2003. Kromě toho je mistrem republiky v plážovém volejbale a účastníkem olympijských her v Sydney 2000.

„Právě teď začínám novou kariéru. Moc bych si přál, aby byla stejně úspěšná, jako byla ta hráčská. Jsem si ale vědom toho, že v této roli mám daleko větší zodpovědnost. Nehraje se totiž o jen body, ale o celý český beachvolejbal.“

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...