Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nekritický Hadamczik: Hráli jsme velmi dobře, Švýcaři jsou silní

Sport

  22:21
SOČI (Od našeho zpravodaje) - Zámořští novináři cítí druhou českou prohru na turnaji jako potvrzení toho, že týmu chybějí hráči NHL Hudler, Polák či Hejda. "Litujete toho?" zeptal se reportér The Hockey News. "Můžu hodnotit, až skončí turnaj," odpověděl kouč Alois Hadamczik. "Momentálně jsme ve hře jako každý jiný tým."

Zadumaný trenér Alois Hadamczik foto: MAFRA - Michal Růžička

Je jasné, že Češi půjdou v úterý do osmifinále a v případě postupu je bude čekat někdo z vítězů skupin. Trenér Hadamczik po prohře 0:1 se Švýcary řekl: "Nemůžeme být spokojeni s tím, že jsme nedali gól a nezvítězili. Ale jinak mužstvo hrálo velmi dobře."

Potřetí na velké akci jste se Švýcary prohráli. Není to už frustrující?
Pro mě je spíš zarážející, že Švýcarsko dostává tak málo gólu. Tady inkasovali zatím jediný od Švédů. My jsme si ve čtvrtfinále mistrovství světa dali dvě vlastní branky - a prohráli 1:2. Hledáme příčinu. Vidíme ji i ve výborné obranné hře soupeře a výkonu jejich brankářů, to však nic neomlouvá.

Jak dostat tým nahoru, hlavně co se týká koncovky?
Každý zápas je jiný. Samotná hra a nasazení jsou - kromě zakončení - velmi dobré. Věřím, že s takovou vůli a nasazením a dobrou kombinací branky přijdou.

Kapitán Tomáš Plekanec a trenér Alois Hadamczik

Petr Nedvěd řekl, že by Češi gól nedali asi ani za 120 minut. Cítil jste totéž?
Těžko se odpovídá, kdyby něco bylo či nebylo... Zápas se hraje na určitý čas a my za něj gól nedali.

Jak velkou komplikací prohra se Švýcary je?
Musíme mít respekt k tomu, že to byl velmi dobrý zápas z obou stran a hráli jsme s finalisty mistrovství světa doplněnými o hráče NHL. Když půjdeme takhle štěstí naproti, přijde. Věřím, že na to máme hráče.

I proti Švýcarům se měnily útoky. Bylo to hlavně kvůli nemoci Patrika Eliáše, či spíš stále hledáte optimální sestavu?
V závěru jsme chtěli dát gól, proto jsme prohodili některé hráče. Třeba Ondra Palát povýšil do útoku s Krejčím. Ondra podal velmi dobrý výkon, zbavil se nováčkovské daně. Jinak Ondra Pavelec věděl, že nastoupí i příště. Je to náš první gólman a chytal velmi dobře. Hráči se z 99 procent jevili ve velmi dobrém světle.

Jaký je stav Patrika Eliáše?
Má antibiotika a ležel na pokoji; zastavím se za ním hned po utkání. Čekají nás dva dny volna - uvidíme, jak bude vypadat a co to s ním udělá, jak na tom bude silově. Podle toho dáme dohromady sestavu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!