Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Německý trenér: Pískot jsme si nezasloužili

Sport

  15:56
Mnichov - Trenér německých fotbalistů Joachim Löw přijal středeční porážku v Mnichově bez pocitů trpkosti. Snažil se v ní najít poučení a v rozhovoru pro agenturu DPA prohlásil, že si jeho tým ani po prohře s Českou republikou nezasloužil pískot publika.

Německý trenér Joachim Löw neměl během zápasu s českou reprezentací mnoho důvodů pro úsměv foto: ČTK

"Chápu, že po porážce 0:3 dávají diváci najevo svou nespokojenost. Ale tohle mužstvo si to nezaslouží. Měli jsme na hřišti hodně mladých hráčů, kteří se teprve rozvíjejí. A navíc v minulých zápasech hráli dobře," bránil Löw své svěřence před zatracováním.

"Na hřišti byle jen jeden tým"
Hrou svého týmu byl zklamán, naopak přemožitele chválil. "Na hřišti byl jen jeden herec a tím byl český tým. My neměli nic z toho, čím jsme se prosazovali v minulých měsících. Výsledek 3:0 je z tohoto pohledu v pořádku," zhodnotil Löw.

Německý trenér je známý tím, že při výborných výsledcích nepropadá euforii a ze špatných hledá poučení. Tak to udělal po debaklu od Itálie 1:4 těsně před loňským mistrovstvím světa, když byl ještě asistentem Jürgena Klinsmanna, a chystá se k tomu i teď.

"Před příštím utkáním to musíme jasně probrat. Organizace hry, tempo, hra bez míče - to všechno nebylo takové jako dřív," pojmenoval německé nedostatky.

Němci prý už nejsou favorité
Na otázku, jestli hrála nějakou roli skutečnost, že Němci už měli postup v kapse, prý odpověď nezná. "Zatím nevím, proč byla naše hra tak těžkopádná. Budu to teprve analyzovat," řekl Löw.

Porážku prý nijak nepřeceňuje. "Jasné je jen jedno. Před dvěma dny jsme byli favorit mistrovství Evropy, teď už jím nejsme. Ale stále patříme do okruhu týmů, které ho mohou vyhrát," řekl německý trenér a připomněl, že mu ve středu v Mnichově chybělo několik opor. "Ti hráči se vrátí. Pro nás je důležitý až rok 2008. Až od prvního hvizdu na šampionátu se začne měřit skutečná síla týmu," dodal Löw.
Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Mohlo by vás zajímat