Ne všichni se v Londýně snažili o traťové rekordy. | foto: AFP

Němka běžela podruhé v životě a vyhrála

•   15:56
LONDÝN - Keňský běžec Martin Lel potřetí vyhrál Londýnský maraton a obhajobu loňského prvenství dnes ozdobil traťovým rekordem 2:05:15 hodiny. Nejlepší osobní výkon si devětadvacetiletý Lel vylepšil o téměř půldruhé minuty, zařadil se na čtvrté místo historických tabulek a za světovým rekordem Etiopana Haileho Gebrselassieho zaostal o 49 sekund.

Také dva další vytrvalci překonali dosavadní traťový rekord Američana marockého původu Khalida Khannouchiho z roku 2002. Druhý doběhl vítězův krajan Samuel Wanjiru, který po Lelově strhujícím finiši v prudkém dešti prohrál o devět sekund. Třetí byl Abderrahim Gumrí z Maroka (2:05:30). Lel v posledních čtyřech ročnících Londýnského maratonu třikrát vyhrál a v roce
2006 doběhl druhý.

Ženský závod vyhrála Irina Mikitenková v novém německém rekordu 2:24:14. V maratonu přitom šestatřicetiletá běžkyně startovala teprve podruhé v životě.