30. listopadu 2007 9:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nemohu hlavně zívat a škytat

Životní zápas znovu odložen. Lukáš Konečný si na boj o titul mistra světa musí ještě počkat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Životní zápas znovu odložen. Lukáš Konečný si na boj o titul mistra světa musí ještě počkat. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Právě dnešní den se měl stát zlomovým v jeho životě. Lukáš Konečný (29) se měl v německém Karlsruhe utkat s ukrajinským zabijákem Sergejem Dzindzurikem o titul profesionálního mistra světa WBO superwelterové váhy. Jenže všechno je momentálně jinak. Před necelými dvěma týdny Konečnému při spárování Armén Choren Gevor poranil žebro, takže zápas, na který nejlepší český boxer čekal celý život, se musel odložit.

* LN Víte, jaké datum ukazuje v pátek kalendář?

No jasně, že vím. Měl jsem boxovat o titul...

* LN Už jste změnu plánů rozdýchal?

Ale jo, už jsem v pohodě. Líto mi to bylo asi tak dva dny, pak jsem se s danou novou situací poměrně rychle srovnal. Vím totiž, že není všem dnům konec. Ostatně hned po zranění jsem tušil, že se zápas nebude nijak dramaticky dlouho odkládat. Dokonce už znám termín zápasu.

* LN Tak sem s ním...

Přesné datum ještě nemohu prozradit. Není totiž vyloučené, že se ještě lehce změní. Dá se říct, že to bude začátkem příštího roku.

* LN Gevor vás bolestivě trefil ve chvíli, kdy jste se chystal, že mu v ringu vynadáte za unfair trefu pod pás. Chyboval jste nějak v dané, pro vás poměrně osudové chvíli?

Byla to chyba. Zrovna jsem se chystal, že mu něco řeknu, a přestal jsem být zpevněný. V tu chvíli jsem to od něj bohužel dostal.

* LN Mezi boxery snad neplatí jakási gentlemanská dohoda, že sparringpartner se chová vůči svému protivníkovi, který se chystá na důležitý zápas, přeci jen částečně ohleduplně?

Kdepak. Jde o velmi tvrdou simulaci zápasu. Do všeho oba jdeme tak na devadesát procent, tedy pořádně natvrdo. Pravdou ale je, že máme na hlavách helmy a boxujeme s většími rukavicemi.

* LN Dá se nějakým způsobem vaše pochroumaná chrupavka hrudní kosti vůbec léčit?

Chodím na rehabilitaci a od příštího týdne mám domluvenou tzv. rázovou vlnu. Je to přístroj, který do mě bude trochu bouchat.

* LN Prosím...?

No, uvidíme, jestli tyhle nárazy budu schopen ustát... Jinak ale musím přiznat, že mám stále ještě velké problémy třeba se zíváním a škytáním. Při nich se totiž hrudník dost rozevírá. Jo, a vůbec už nemůžu třeba pšíkat. Když se mi chce kýchnout, vteřinu předtím mě na hrudi lupne tak strašně, že to organismus od zmíněného úkonu pokaždé spolehlivě doradí.

* LN Kdy předpokládáte, že začnete znovu boxovat?

Asi příští týden, ale samozřejmě zatím bez sparringpartnera. Potřebuju hlavně získat zpátky fyzičku, takže chci zejména běhat a plavat.

* LN Nebojíte se, že nepříjemné zranění poznamená v duelu o titul negativně vaši psychiku?

Teď je nejdůležitější, jak se budu cítit při tréninku.

* LN Za zápas s Dzindzirukem, přezdívaným Břitva, jenž mimochodem v profesionálním ringu ještě neprohrál, jste měl vyinkasovat v přepočtu milion korun. Je to podle vás málo, nebo hodně?

Myslím, že bych mohl dostat i víc... Situaci ale beru tak, že jsem dostal velkou šanci. Právě proto jsem byl ochoten na tuhle cenu přistoupit.

* LN Leckoho by možná vidina jistého milionu sváděla k předčasnému rozhazování. Nepodlehl jste podobné vábničce?

Naštěstí ne, ale menší ekonomické problémy mi odložení zápasu přeci jen způsobilo. Peníze totiž beru pouze za zápasy. Musel jsem platit nějaké zálohy na daně a chtěl jsem také koupit pár vánočních dárků.

PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít
PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Najdete na Lidovky.cz