Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Není schopný dojít ani k antidopingu. Furyho prý zastavily deprese

Sport

  16:45
PRAHA - Projednání dopingového případu bývalého boxerského mistra světa Tysona Furyho před britskou antidopingovou agenturou (UKAD) bylo odloženo na neurčito. Podle původního plánu se měl osmadvacetiletý Brit dostavit před komisi 4. listopadu, avšak kvůli depresím, které ho donutily přerušit kariéru, toho momentálně není schopen. Oznámil to Furyho právní zástupce Lewis Power.

Tyson Fury se nedostavil ani k antidopingové komisi. foto: MAFRA

Fury přiznal psychické problémy na začátku října, kdy oznámil, že se opíjel a bral kokain, aby se vyrovnal s depresemi.

Kvůli zdravotnímu stavu dvakrát odložil plánovaný odvetný duel s Ukrajincem Vladimirem Kličkem a v polovině října se dobrovolně vzdal titulů organizací WBO a WBA.

Ačkoli Fury přiznal několikaměsíční užívání kokainu, jiné zakázané látky podle svých slov nikdy nebral. Podle UKAD měl ale pozitivní test na anabolický steroid nandrolon z února 2015 - tedy devět měsíců předtím, než senzačně porazil Klička.

Tyson Fury na fotomontáži z filmu Scarface.
Tyson Fury a Muhammad Ali.


Za to mu UKAD letos v červnu udělila předběžný distanc. Do vyřešení případu mu navíc britská kontrolní komise pro profesionální box v říjnu pozastavila platnost licence.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.