28. dubna 2008 18:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nepodepsali a nesmí závodit

Italská stáj Liquigas se do Německa nepodívá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italská stáj Liquigas se do Německa nepodívá. | foto: AFP

FRANKFURT NAD MOHANEM Italská stáj Liquigas, za kterou jezdí český cyklista Roman Kreuziger, byla vyškrtnuta ze startovní listiny závodu Kolem Henningerské věže.

Pořadatelé tradičního podniku ve Frankfurtu nad Mohanem zrušili týmu elitního seriálu ProTour pozvánku poté, co jeho zástupci odmítli podepsat čestné prohlášení proti dopingu.


"Proto jsem jim oznámil, že tu nemohou startovat. Některé týmy ještě zkrátka nepochopily, jak je situace v cyklistice vážná," uvedl ředitel závodu Bernd Moos-Achenbach. Kreuziger v Německu startovat neměl. Do závodu je přihlášena česká stáj PSK Whirlpool-Author.

Vedení Liquigasu se dostalo kritiky už v minulých dnech, kdy angažovalo Itala Ivana Bassa, momentálně potrestaného za doping. Vítěz Gira d'Italia z roku 2006 Basso si odpykává dvouletý zákaz startů za účast v dopingovém skandálu ve Španělsku. Liquigas jeho angažováním porušil dohodu z roku 2004, podle které nesmí jezdec usvědčený z dopingu podepsat kontrakt s týmem ProTour ještě čtyři roky po potrestání.

ČTK