Nepovedená Abrahamova premiéra na MS superbiků. V Austrálii skončil třináctý

11:00
Karel Abraham při své premiéře v mistrovství světa superbiků získal tři body za 13. místo. První závod nové sezony na australském Phillip Islandu vyhrál obhájce titulu Brit Jonathan Rea o pouhých 63 tisícin sekundy před krajanem Chazem Daviesem. Abraham na vítěze ztratil přes 37 sekund. Druhý závod se jede v neděli.

Karel Abraham vstoupil do závodů superbiků „až“ třináctým místem foto:  David Neff, MAFRA

Abraham: Odpůrci jsou slyšet nejvíc. Asi jim hodně ležím v žaludku

Abraham přešel do šampionátu produkčních motocyklů po deseti letech strávených v „klasickém“ mistrovství světa.

Šestadvacetiletý brněnský závodník hájí barvy týmu Milwaukee BMW společně s Australanem Joshem Brookesem, který dnes dojel desátý.

KONCENTRACE. Karel Abraham sbírá síly před startem. V Brně nakonec závodil i...
Karel Abraham na okruhu v Brně.

Do seriálu superbiků přestoupil i mistr světa MotoGP z roku 2006 Nicky Hayden. Čtyřiatřicetiletý Američan zahájil sezonu v Austrálii devátým místem.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.