12. března 2008 11:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Nepoznáte, že jste v Praze'

Jaromír Jágr se raduje ze vstřeleného gólu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr se raduje ze vstřeleného gólu | foto: ČTK

PRAHA Představa, že si český fanoušek za necelých sedm měsíců vyjede do Prahy na zápas NHL, je krásná. Jenže jestli chcete New York Rangers a Tampu Bay Lightning vidět na vlastní oči, měli byste asi už začít šetřit. Nejlevnější vstupenka na jeden zápas totiž bude stát 1990 korun.

„Náklady na tuto akci jdou do velkých čísel, ale snažili jsme se, aby ceny vstupenek byly dostupné všem,“ řekl Vladimír Šafařík, představitel společnosti Česká sportovní, která NHL Premiere Prague 2008 pořádá.

 Vstupenky se budou prodávat na každý zápas zvlášť a ty nejdražší vyjdou na 7900 korun. V malém množství budou k dispozici i VIP lístky, které s veškerým servisem přijdou na 12 900 korun.

Do prodeje by měla jít alespoň polovina lístků z maximální kapacity O2 Areny, která na hokejové utkání činí 17 360 míst. „Nechceme z toho udělat nějakou exkluzivní záležitost,“ dodal Šafařík.

 Předprodej vstupenek by měl začít 10. dubna a skončit o deset dní později. Fanoušci si lístky mohou zakoupit přes terminály Sazky, která je výhradním prodejcem vstupenek na dvojzápas NHL v Praze.

 Diváci by se v O2 Areně měli cítit jak na zápase NHL v Severní Americe. Grafika na kostce i veškeré reklamy bude zajišťovat NHL, která si přiveze vlastní tým lidí. Přenos obstará americká sportovní televize ESPN. „Nepoznáte, že jste v Praze,“ poznamenal zástupce České sportovní.

Vstup možná i na trénink Pro veřejnost možná bude otevřen i jeden trénink každého týmu. „Tohle musíme dořešit se zástupci klubů a s NHL,“ vysvětlil Šafařík. Rangers by v české metropoli měli strávit šest dní, Tampa dokonce deset.

 V jednání je i další doprovodný program jako společenské nebo charitativní akce. „Musíme si uvědomit, že to není exhibice. Oba kluby k tomu přistupují seriózně, jde jim o body. Záleží, co nám dovolí,“ doplnil Šafařík.

 Ačkoliv dvojzápas v Praze představuje pro oba týmy několikahodinový let do Evropy a časový posun, zástupci klubů jsou z tohoto nápadu nadšení. „Je pro nás ctí hrát v Praze a šance ukázat se Evropě,“ uvedl Glen Sather, generální manažer a prezident Rangers při návštěvě v hlavním městě.

 „Loni jsme si vyzkoušeli odehrát dva zápasy v Londýně,“ připomněl Ken Yaffe, viceprezident NHL. „Dalo nám to důvěru, že projekt bude úspěšný i v Praze,“ dodal.
 Ve stejném termínu se NHL představí dvěma zápasy ve Stockholmu. Ve Švédsku se utká Pittsburgh Penguins s Ottawou Senators.