7. prosince 2007 8:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Neřešili jsme, že nám nevěří

Útěk před soupeřem. S rychlostí Tomáše Rosického (vlevo) měl problémy také spoluhráč Davida Rozehnala z Newcastlu Joey Barton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útěk před soupeřem. S rychlostí Tomáše Rosického (vlevo) měl problémy také spoluhráč Davida Rozehnala z Newcastlu Joey Barton. | foto: ČTK

NEWCASTLE O mistrovství Evropy bojovali společně. Ve středečním utkání anglické ligy ale stáli proti sobě. Obránce David Rozehnal přivítal v Newcastlu Tomáše Rosického (27), který se s Arsenalem pokoušel navýšit náskok v čele Premier League.

Kapitánovi fotbalové reprezentace se to povedlo jen částečně. Po remíze 1:1 činí odstup lídra soutěže před druhým Manchesterem United čtyři body. „Asi jsme spíš ztratili dva body. Chceme vyhrávat pokaždé,“ řekl Rosický po utkání v rozhovoru pro LN.

Po třech výhrách v řadě jste nedokázali přidat čtvrtou a utéct zase víc před pronásledovateli. Mrzí vás to?
Máme za sebou druhé ze tří utkání na půdě soupeře. Minule na Aston Ville jsme to zvládli, tentokrát to bohužel nevyšlo. Podařil se nám dobrý nástup, ale nedokázali jsme vedení udržet. Z našeho pohledu šlo o těžký zápas, domácí hrají hodně náročným fyzickým stylem. Pořád to mydlí dopředu.

Bez několika zraněných opor vázla rychlá kombinace a narážečky typické pro současný Arsenal. Viděl jste to podobně?
Takhle bych to neřekl, i když je pravda, že třeba Hleb nebo Fabregas nám chybí. První poločas to ještě šlo, dokázali jsme Newcastle přehrát a vytvořit si i převahu. Po přestávce se situace převrátila. Domácí nakopávali balony dopředu, tam se o ně prali. Naší chybou bylo, že jsme je nedokázali udržet.

Stačil jste si s Davidem Rozehnalem na chvíli popovídat?
Pár slov jsme prohodili, ale jim se moc nedaří, takže mu zrovna do smíchu nebylo.

Arsenal pokračuje v jízdě za anglickým titulem. Čekal jste před sezonou, že jí budete proplouvat tak suverénně?
Jdeme za vítězstvím od prvního kola. Nikdo nás nefavorizoval, ale my jsme to neřešili. Víme, že máme dobré mužstvo. Stále nám je jedno, jestli nám někdo věří, nebo ne. Nejsme sice ještě ani v polovině soutěže, ale určitě chceme zůstat v tabulce tam, kam jsme se dostali.

Arsenal teď trápí rozsáhlá marodka. Cítíte na sobě jako jeden ze zkušenějších hráčů větší tlak?
Ani ne. Jsem momentálně jeden z nejstarších hráčů, protože máme hodně mladý tým, ale moje role na hřišti se nemění.

Petr Pohorský, Lidové noviny
rzu rzu rzu 15:22 7.12.2007
pan.vetvicka Re: rzu Fakt, jo? 20:04 7.12.2007

Najdete na Lidovky.cz