Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nervózní nejsem, hlavně se těším, hlásí Necid

Sport

  15:30
PRAHA - Možná na dlouhou dobu naposledy dnes trávil čas v Praze fotbalový útočník Tomáš Necid. Nejlepší kanonýr české ligy už v sobotu vyrazí plnit svoji misi do CSKA Moskva, kterému se sice upsal už loni na podzim, ale do jeho služeb se oficiálně hlásí až nyní.

Necid v dresu Slavie. foto: ČTK

"Nervózní z toho nejsem. Spíš se hodně těším, protože jsem si tímto přestupem splnil svůj sen. Jsem zvědavý na to, až si tam poprvé zatrénuju a zjistím, jestli na to opravdu mám," řekl Necid na setkání s novináři.

Devatenáctiletý talent si nejprve o víkendu v ruské metropoli vyhlédne nové bydlení a na začátku příštího týdne už odstartuje svůj boj o pevné místo v armádním velkoklubu, s nímž v pondělí vyrazí na soustředění do Izraele.

Válečná vřava, která na Blízkém východě zuří mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas, jej nijak neděsí. "Budeme od toho daleko, nějakých 600 kilometrů. Strach z toho nemám," prohlásil Necid.

Obavy prý nemá ani z přechodu do nového klubu. Necid ale může v Moskvě zapomenout na své výsadní postavení z pražské Slavie, které si vybudoval během vydařeného podzimu, během nějž v české lize nasázel 11 branek.

Před cestou do Ruska ho nevykolejil ani příběh dalšího českého talentu v CSKA Luboše Kaloudy. Předloňský vicemistr světa do 20 let se po loňském přestupu z Brna v moskevském klubu zatím nechytil a hraje prakticky jen za rezervní tým. "Budu na sobě dřít a snažit se prosadit. Povedlo se mi to ve Slavii a budu se o to snažit i v CSKA. Záleží jen na mém přístupu," uvedl Necid.

"A konkurence? Vím, že bude veliká, ale musel jsem se s tím prát i doma. Loni to nevyšlo a musel jsem jít na hostování do Jablonce, ale pak jsem trenérovi Jarolímovi ukázal, že se mnou může počítat," konstatoval talentovaný střelec, za kterého CSKA vyplatil sumu vysoko přesahující 100 milionů korun.

Už v minulých dnech se začal chystat na to, že v ruském klubu brzy naskočí do ostré přípravy. Několik dní poté, co Slavia před třemi týdny duelem na půdě Ajaxu Amsterodam zakončila podzimní sezonu, úplně vypustil a odpočíval, na tři dny si odskočil také na krátkou dovolenou do Paříže.

"Abych přišel na trochu jiné myšlenky," vysvětloval hráč, kolem kterého se v minulých měsících strhl velký poprask. "Ale o víkendu jsem už začal chodit běhat, byl jsem i v posilovně, abych už byl trochu připravený," podotkl Necid.

Podcenit nehodlá ani adaptaci na nové prostředí. I proto už během podzimu začal chodit na lekce ruštiny, aby do sebe dostal základy jazyka. Ještě dnes večer Necida čeká poslední vyučovací hodina před odletem. "Ruština? Celkem charašó, dobré. Už docela rozumím, ale na velké mluvení to ještě není. Ale až tam přijedu a rozkoukám se, tak bych do měsíce mohl mluvit plynule," věřil Necid.

Nápomocen mu v Moskvě bude v prvních měsících i jeho dědeček, velký ruštinář. "Ale přiletí až za dva měsíce. Teď by tam byl zbytečný, stejně budeme dva měsíce lítat po soustředěních po celé Evropě," nastínil svůj nejbližší program. Ten bude v začátcích hodně spoléhat i na Kaloudovu pomoc. "Přece jenom je tam už rok, budu se ho ptát na všechno. I na něj se těším," líčil Necid.

Až se v sobotu vypraví na ruzyňské letiště, možná jej přepadne smutek.

Hodně vzpomínat prý bude hlavně na Slavii, svůj klub, v němž vyrůstal od mladších žáků. "Navždy mi zůstane v srdci, i její fanoušci. Jednou se rád vrátím," vzkázal Necid.

Chybět mu budou i spoluhráči ze sešívaného dresu, kamarádi, rodina a přítelkyně. "Asi se mi bude stýskat, vždyť se tady objevím možná až v létě. Ale už jsem s tím smířený a teď se soustředím hlavně na to jak odmakat soustředění a chytit se v týmu," zdůraznil Necid.

Autoři: ,

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...