20. listopadu 2007 9:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nesmíme spadnout do průměru

David Rozehnal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rozehnal | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Po letním přestupu do Newcastlu se z něho stal nepostradatelný střední obránce české reprezentace. V zápase proti Slovensku odehrál David Rozehnal (27) svůj čtyřicátý zápas v národním týmu a patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

LN Jak jste s odstupem času vyhodnotili zápas se Slovenskem?
Zatím se to oficiálně nehodnotilo, ale určitě se k tomu vrátíme. Zvládli jsme to vítězně a oslavili jsme postup před domácím publikem. Věřím, že fanoušci byli rádi.

Mluvil trenér už o sestavě proti Kypru?
Zatím ne, na to je ještě čas. Myslím, že vyzkouší nějaké nové varianty. Hrajeme stále o první místo, ale postup už je v kapse, takže změny určitě přijdou. Máme spoustu zraněných hráčů základní sestavy, ale i ostatní předvádějí dobré výkony. Třeba Marek Matějovský či Zdeněk Pospěch, a jsou tu pak další. Čekají na svou šanci a umí ji využít.

Mohl byste při absenci Tomáše Rosického navléci kapitánskou pásku?
Bylo by to pro mne samozřejmě velké vyznamenání, ale nepřemýšlím o tom. Je tady spousta dalších zkušených a starších hráčů jako Honza Koller, Tomáš Galásek nebo Jarda Blažek, kteří se té role mohou ujmout.

Kypr už o nic nehraje, ale vy stále bojujete o první místo. Co lze od zápasu očekávat?
Chceme aby to byl hlavně dobrý fotbal, při kterém nezklameme sebe, trenéra ani fanoušky. Bude důležité, abychom v tom zápase pokračovali v dobrých výkonech. V posledním zápase roku rozhodně nesmíme prohrát a propadnout se zpátky do průměru.

Může být pro vás výhodou, že Kypr o víkendu prohrál s Německem?
Oni u nás nehráli špatný fotbal, takže je nemůžeme podcenit. Patří mezi papírově slabší mužstva, která šla v posledních letech hodně nahoru. Už to není ten Kypr, co nás nechá vyhrát 6:0. Možná to bude znít špatně, ale mně bude stačit výhra 1:0 a dobře odvedený výkon.

Věříte, že vám pomůže teplé středomořské podnebí?
To určitě pomůže všem, jak po psychické, tak fyzické stránce.

Který zápas byl podle vás klíčový v celé kvalifikaci?
Důležitý byl zápas s Kyprem poté, co jsme prohráli s Německem. Byli jsme pod velkým tlakem, ale po vítězství proti Kypru šly výkony nahoru. Tým zůstal silný na hřišti i v kabině a dva zápasy před koncem kvalifikace jsme postoupili na EURO. To se nepodařilo daleko větším týmům.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz